maldives-666118_960_720

3 tipy ako sa schladiť počas horúceho dňa

Aj keď sa už leto pomaly končí niekoľko horúcich dní a ešte čaká a ťažko povedať, čo nám prinesie jeseň. Pokojne to môžu byť aj nejaké tie horúčavy a ty sa budeš potrebovať schladiť. Ako? Poradíme ti!

1. tip – horúca sprcha

Čakal si studenú sprchu?  Na tú radšej rýchlo zabudni. Keď si celý rozhorúčený, vbehneš do sprchy a pustíš si studenú vodu, môžeš dostať ľahký šok. Okrem toho, keď sa rýchlo schladíš a potom sa vrátiš do horúčavy začne sa prejavovať teplotný rozdiel a budeš presne tam, kde si bol aj pred tým. Schladí ťa už samotný kontakt s vodou a vôbec nevadí že bude teplá.

shower-1502736_960_720

2. tip – pitný režim

To, že v horúčave treba dodržiavať pitný režim určite vieš, pretože to počúvaš z každej strany. Lenže ak si myslíš, že je to skvelá šanca nalievať sa studeným pivom, si na omyle. Je to podobné ako so studenou sprchou. Krígeľ chladeného piva ti síce poskytne osvieženie, ale iba na chvíľu. Okrem toho aj v lete môžeš chytiť chrípku, angínu alebo ťa rozbolí hrdlo zo všetkých tých chladených nápojov.  Lepšou voľbou sú nechladené nápoje, teplý čaj a podobne. Nikde ale nie je napísané, že si nemôžeš urobiť Vianoce aj v lete a dať si punč alebo varené víno.

teacup-1121646_960_720

3. tip – obleč sa

Keď teplota prekračuje 30°C asi by si sa najradšej vyzliekol z kože, ale to sa bohužiaľ nedá. Jasné, že na kúpalisku alebo na pláži sa chceš opáliť, ale keď už chytíš dostatočné množstvo bronzu, obleč si tričko, tuniku alebo niečo, čo ťa ochráni pred spálením. Či si oblečený alebo nie, teplo ti bude úplne rovnako. Akurát nebudeš cítiť, ako ti slnko speká pokožku a to je predsa celkom fajn. Tvoj vyvolený odev by mal byť svetlý a z prírodného materiálu.  

hair-1462984_960_720

Asi takto vyzerajú odporúčania, ako prežiť horúci deň. Výborný spôsob, ako sa schladiť je aj párty pri bazéne či na pláži a samozrejme chladené drinky. Po západe slnka sa už spálenia báť nemusíš, takže sa treba hodiť do plaviek a popíjať miešané drinky alebo chladené pivo.

zdroj obrázkov: pixabay.com

Comments