forma na lad

3 tipy, ako využiť formu na ľad

Leto je nenávratne preč, takže chladené drinky pomaly ale isto nahrádza teplý čaj, prípadne varené víno. Aby vaše originálne ľadové formy nevyšli cez zimu z cviku, skúste ich využiť zaujímavo a prakticky.

Jahody v čokoláde

Jahody v čokoláde miluje hádam každý, pretože sú jednoducho skvelé.  Namáčať si ich do čokolády a sem-tam niečo pokvapkať už také skvelé nie je.  Teraz prichádza správna chvíľa pre formu na ľad.  Stačí ju zľahka vytrieť olejom, pridať jahody, zaliať ich čokoládou a nechať stuhnúť. Ak máte menšiu formu a jahody sa vám do nej nezmestia, skúste použiť plastový obal na vajíčka alebo jahody rozkrojte aby sa vám do formy zmestili.

  jahody v cokolade

Ľadová káva

Pri spomienkach na horúce letné dni vás môže prepadnúť chuť na ľadovú kávu. Pripraviť si ju bude odteraz veľmi rýchle a jednoduché.  Uvarte si kávu, nechajte ju trochu vychladnúť a nalejte do formy na ľad. Formu vložte do mrazničky a nechajte kávu zmrznúť.  Zamrazené kocky kávy potom stačí vložiť do pohára, zaliať vlažným mliekom a ľadová káva je na svete. Rovnakým spôsobom si môžete pripraviť aj ľadové kakao.ladova kava1

Víno na varenie

Ak obľubujete varenie s vínom a občas ho pridávate aj do jedla, forma na ľad poslúži aj vám. V prípade, že by sa nejakým nedopatrením nevypila načatá fľaša vína, zvyšok jednoducho vylejte do formy na ľad.  Víno nechajte zmrznúť v mrazničke a keď ho budete potrebovať na varenie, vyberte si pár kociek a nemusíte zbytočne načínať  fľašu.

 vino

Forma na ľad sa dá použiť aj na prípravu Jelly Shots, teda alkoholového želé. Viac  si môžete prečítať tu.

Plno vtipných darčekov a originálnych doplnkov na párty nájdete na BananaGifts.sk!

zdroj: www.carujeme.cz

Comments