Tortellini špíz

4 pochúťky na silvestrovskú párty

Alkohol tečie potokom, zábava graduje, Nový rok je za rohom, ale skôr či neskôr príde aj hlad. Ponúkame vám niekoľko jednoduchých ale nápaditých  receptov, ktoré nielen zaženú hlad ale budú aj pastvou pre oči.

 

Sendvičový špíz

Na 2 kusy potrebujeme:

2 krajce bieleho chleba
4 plátky morčacej šunky
4 plátky syru Cheddar
4 paradajky
4 plátky slaniny
šalát
2 paličky na špízy

Chlieb a paradajky nakrájame na štvrtiny. Potom už len všetky ingrediencie postupne napichneme na paličku.  Podľa chuti si môžeme špíz namáčať do majonézy alebo horčice.

sendvičový špíz

 

Šalátový špíz s kuracím mäsom

Potrebujeme:
Cherry paradajky
Avokádo
Vajíčko uvarené na tvrdo
Opečenú slaninu
Kuracie prsia
Paličky na špíz

Kuracie prsia opečieš alebo ugrilujeme a nakrájame na kocky.  Slaninu nakrájame na plátku a opečieme do chrumkava. Vajíčka uvaríme na tvrdo a nakrájame.  Potom už len postupne napichávame na paličku. Na záver môžete špíz poliať dressingom podľa svojej chuti.

Šalátový špíz s kuracím mäsom

 

Caprese jednohubky s jahodami

Potrebujeme:
Čerstvé bazalkové listy
3 lyžice citrónovej šťavy
2 lyžice extra panenského olivového oleja
Soľ
Cukor
100 g mozzarelly
Čerstvé jahody
Mleté čierne korenie

V malej miske zmiešame listy bazalky, citrónovú šťavu, olej, soľ a cukor. Pridáme mozzarellu nakrájanú na kocky, dobre premiešame, prikryjeme fóliou a necháme 15 minút v chladničke. Kým sa bude mozzarella marinovať, nakrájame jahody na plátky.

Na servírovací podnose alebo tácku najprv poukladáme polovicu plátkov jahôd, na ne položíme mozzarelu s bazalkou a marinádou, potom opäť jahody a mozzarellu. Nakoniec prepichneme špáradlom, dochutíme čiernym korením a môžeme servírovať.

Caprese jednohubky s jahodami

 

Tortellini špíz

Potrebujeme:
Syrové tortellini
Čerstvé bazalkové listy
Červenú papriku
Oranžovú papriku
Cherry paradajky
Taliansky dressing
Paličky na špíz

Tortelliny varíme v slanej vode cca 15-17 minút. Nakrájame papriku na asi 1 cm široké pásiky.  Potom už len napichneme na paličky uvarené tortelliny, bazalku, cherry paradajku a papriku. Po dávame s talianskym dressingom.

Tortellini špíz

Samozrejme nezabudni na drinky a všetko ostatné čo potrebuješ na poriadnu párty! Nový rok privítaj s originálnymi poldecákmi a čakanie na polnoc si skráť s alkoholovými hrami. A na škodu nebude aj pár vtipných darčekov pre kamarátov!

Prajeme veľa zábavy a šťastný Nový rok!

Zdroj: www.bystephanielynn.com,www.pinterest.com 

Comments