5 tipov ako vyuzit kavu

5 netradičných tipov ako využiť kávu

Je voňavá, horúca, chutná a začíname s ňou každé ráno. Áno je to káva, ktorá je po čistej vode druhý najobľúbenejší nápoj na svete. Na miesto instantnej ale odporúčame kvalitnú, čerstvo zomletú kávu. Okrem pôžitku, ktorý zažijete pri jej popíjaní sa dá veľmi efektívne využiť aj usadenina, ktorá zostane na dne pohára. Rovnako sa dajú využiť aj celé kávové zrná.

Pre svieži dych

Ak chcete mať svieži dych, vyskúšajte miesto žuvačky kávové zrno.  Po chvíli cmúľania pocítite, že kávové zrno urobí s vašim dychom divy.

Lapač pachov

Ak sa z vašej chladničky šíri podozrivý zápach, najlepšou voľbou by bolo vyprázdniť ju, páchateľa identifikovať a vyhodiť.  Ďalšou možnosťou je vložiť do chladničky misku s mletou kávou a počkať, kým zápach neodíde sám.

Okrem toho, že káva odstráni zápach z chladničky, odstráni ho aj z vašich rúk. Idú Vianoce a ak vám pri zápase s kaprom napáchnu ruky, pravdepodobne ho ešte nejakú chvíľu budete cítiť.  Tu prichádza na rad káva, ktorú si stačí nasypať do dlaní a pošúchať.  Rovnako účinne vás zbaví aj zápachu po cesnaku alebo cibuli.

Hnojivo a odpudzovač škodcov

Ak patríte do skupiny záhradkárov a chcete svojim rastlinám dopriať niečo výnimočné, primiešajte do pôdy kávovú usadeninu. V obľube ju majú najmä ruže, azalky, rododendrony či kamélie.

Kávová usadenina pomôže aj pestovateľom, ktorí zvádzajú ťažký boj so slimákmi. Stačí ju vysypať okolo záhona alebo miesta, ktoré chcete pred slimákmi uchrániť. Prírodné a pre všetkých, okrem nežiadaných návštevníkov, neškodné riešenie.

Peeling

Hrubé zrniečka mletej kávy vám skvele poslúžia ako prírodný peeling. Stačí zmiešať kávu s olivovým olejom, vmasírovať do pokožky a opláchnuť. Druhá možnosť je zmiešať mletú kávu so sprchovacím gélom a použiť pri sprchovaní.

Dekorácia

Nasypte celé kávové zrná do priehľadného svietnika alebo menšieho pohára, jemne do nich zavŕtajte čajovú sviečku a máte voňavú a originálnu dekoráciu.

Ak máte radi originálne a netradičné veci, budú sa vám páčiť aj vtipné darčeky z BananaGifts.sk!

Zdroj: www.kavickujeme.sk, www.google.sk

Comments