dovolenka

5 vecí, ktoré potrebuješ na dovolenke pri mori

Niekto so sebou na dovolenku ťahá dva najväčšie kufre aké nájde a niekto ide len s malým ruksakom. Sú ale veci, ktoré by si mal určite myslieť, pretože by ti mohli naozaj veľmi chýbať. Hold hodnotu niektorých vecí pochopíš až vtedy, keď ich nemáš.

dovolenka

 

zdroj: pixabay.com

Roaming

Odcestovať na dva týždne na opačný koniec sveta je super. Možno si myslíš, že bez roamingu budeš mať svätý pokoj a možno sa aj zbavíš závislosti na facebooku a selfie. Lenže starostlivý rodičia určite budú chcieť pravidelné hlásenia o tom ako si sa vyspal a čo si mal na obed. Nehovoriac  tom, že sa môžeš dostať do ošemetnej situácie a budeš potrebovať kontaktovať svoju domovinu. Pred cestou si teda radšej prever, či je tvoj roaming naozaj aktívny, pretože človek nikdy nevie.

Krém po opaľovaní

Asi by bolo logickejšie spomínať krém na opaľovanie, na ten ale zabúda málokto. No a pri mori sa ľahko stane že sa človek trocha pripečie. Aj keď sa natrieš môže sa stať že sa krém v mori zmyje alebo proste nemá dostatočný ochranný faktor. A po celom dni na pláži určite oceníš krém po opaľovaní alebo prípravok na pokožku spálenú slnkom.

Plavky

Dajú sa síce kúpiť na každom trhu alebo obchode v blízkosti pláže, ale istota je istota. Je lepšie mať plavky, ktoré už prešli testovaním na tobogáne alebo v bazéne a vieš koľko vydržia. Samozrejme pokiaľ sa chystáš na nudistickú pláž, tento kúsok oblečenia môžeš vynechať a ušetriť miesto v kufri napríklad na topánky.

borat plavky

Hry a iné zábavky

Keď ťa čaká dlhá cesta zbaľ si niečo, čo ťa zabaví ako sú krížovky, časopisy alebo aj tablet. Na pláž rozhodne patrí aj plážová lopta, a ak chceš byť originálny tak môže byť aj v podobe ženských pŕs. Večer môžete stráviť s niektorou overenou alkoholovou hrou.

 nafukovacia_pl_ov_lopta_prso3

Comments