rafting-444743_960_720

Pobyty a adrenalínové darčeky

Darovať niekomu pobyt, výlet alebo zážitok je v dnešnej už pomerne časté. Zážitkové darčeky väčšinou dávame našim najbližším – rodičom, partnerom či kamarátom. Darovať pár dní relaxu a rozmaznávania je dôkazom, že vidíš drinu toho druhého a oceňuješ, koľko času ti venuje. No a pobyty obvykle bývajú pre dvoch, takže je pravdepodobné, že si oddýchneš aj ty.

Objavuj nové miesta

Už asi každý z nás zažil ten úžasný pocit očarenia z nového prostredia, z ohromujúcej prírody, alebo to čaro peknej reštaurácie. Je to jeden z najkrajších pocitov a človek je oddávna objaviteľ. Dnes sú ceny pobytov naozaj výhodne a nie je problém dostať sa k šokujúco výhodným ponukám. Stačí zapátrať na zľavových portáloch a vysnívaný pobyt sa môže stať realitou. Kompletné pobyty však nie sú až také lacné, aby sa dávali hocikomu. Darovať iba letenku, pobyt bez jedla alebo hotel bez wellness, nemusí byť vhodné, ak si nie si istý, že zvyšok zážitku obdarovaného finančne nezaťaží.

massage-therapy-1612308_960_720

Adrenalínové darčeky

V prípade adrenalínových darčekov treba byť obozretný. Sú to vtipné darčeky, ktoré podtrhujú veselú stránku človeka a často si vďaka nim obdarovaný užije zábavu, ku ktorej by sa inak neodhodlal. Ale aj tu je lepšie najprv o obdarovanom niečo vedieť. Treba zvážiť:

  • Záľuby obdarovaného
  • Zdravotný stav – pri turistických, zábavných pobytoch a pobytoch vysoko nad morom a samozrejme pri aktívnych a silno adrenalínových zážitkoch
  • Sociálnu situáciu - povinnosti, prácu, rodinu a vyššie uvedené kritéria. Najvhodnejšie je to riešiť dohodou s obdarovaným alebo darčekom s flexibilným termínom.
  • Našťastie možností je neúrekom od možnosti prenajať si rôzne luxusné, športové, obojživelné, vodné aj vzdušné motorové vozidlá, balóny, cez kurzy šoférovania, lezenia, prežitia, lukostreľby, varenia piva, fotografovania až po výletne plavby, pobyty v lesoch s odborníkmi, noc v iglu, prechádzky s exotickými zvieratami, simulátory pádu, adrenalínové zoskoky, jazdu a koňovi, opičie dráhy a mnohé ďalšie.

landing-917225_960_720

Aký adrenalínový darček by dal svojim rodičom? Alebo by si chcel takýto darček dostať ty?

obrázky: pixabay.com

Comments