ako darovat nic

Ako darovať nič

Pravidelne sa s tým stretávame všetci – narodeniny, meniny či Vianoce a naši najbližší nám na otázku „Čo by si si želal?“ odpovedajú vždy jednoduchým „nič“, prípadne “svätý pokoj”. A vtedy nastáva každoročná panika, naháňanie sa po obchodoch, surfovanie po internete a podobne. Nakoniec však aj tak prídeme na to, že to „nič“ nás stálo v konečnom dôsledku viac ako konkrétny darček, ktorý by si oslávenec bol vybral. Ako sa teda vynájsť bez toho, aby sme neošediveli alebo neprišli o celý obsah peňaženky?

V podstate sa ponúkajú dve riešenia. Buď budeš trvať na tom, že ti sestra, otec, kamarátka či hociktorý iný oslávenec povie, čo mu máte darovať alebo vymyslíš vtipný darček, ktorým zaručíš, že bude ovca celá aj vlk sýty.

Môžeš to zobrať s humorom, zaobstarať si napríklad rám na fotografiu a dovnútra vložiť lístok s poznámkou „Chcel som Ťa ni(e)čím prekvapiť. “ alebo niečo rovnako vtipné. Rám sa dá zameniť aj darčekovou škatuľkou alebo obálkou (príp. viacerými v sebe vloženými). Veselý človek s dostatočným nadhľadom to pochopí a nabudúce ti už možno povie čím by si ho mohli potešiť.

f2a27ae6fa741e6e05a624044373cdb5

 

il_fullxfull.703082913_7a4m

Darček pre ženu by mohol byť napríklad kvet z papiera alebo dreva, doma upečený super zložitý koláč alebo vytvorená koláž spoločných fotiek s vlastnoručne zhotoveným rámom alebo fotoalbumom. Využiť sa dá aj umelecký talent. Ak máš nadanie na skladanie veršov každý rád ocení báseň či pieseň zloženú špeciálne pre neho. Si zručný s miešaním farieb? Namaľujte obraz alebo kresbu. Stačí aj malú, dôležité je, že bude len pre jeho alebo jej oči.

 

Comments