arts-and-crafts-1867323_960_720

Ako pekne a vkusne zabaliť darček?

Máš super darček, ale chceš ho zabaliť čo najkrajšie a najvkusnejšie? Je síce fajn mať originálny darček, ale celkový dojem môže pokaziť práve zle zvolené zabalenie. Ak chceme dať teda človeku najavo, že nám na ňom záleží, zaváži aj na prvý pohľad zbytočná drobnosť ako je balenie darčeka. Či už na Vianoce, na narodeniny, alebo na akýkoľvek iný sviatok, ak sa budeš držať našich tipov nemusíš sa báť všednosti.

arts-and-crafts-1867323_960_720

 Ako zabaliť parfum

Ak chceš zabaliť šialene drahú voňavku, vtedy sa hodí zvoliť niečo, čo je priesvitné. Opäť sú trendom béžové priesvitné obaly s motívmi, ktoré pripomínajú Francúzsko – ikonu módy a vkusu. S balením sa môžeš pohrať a skúsiť to pre istotu viackrát, kým vám vyjde želaný výsledok. Po zabalení je fajn použiť nejakú drobnosť (napríklad maličký kvietok), ktorý celé balenie ozvláštni. Ak by sme chceli zabaliť niečo väčšie s nepravidelným tvarom, vtedy sa jednoznačne hodí darčeková krabica / krabička a až potom baliaci papier.

made-1619764_960_720

Aký baliaci papier vybrať?

Rozhodnúť by si sa mal podľa toho do akej vekovej kategórie spadá človek, ktorý bude obdarovaný. Platí, že pre dospelých sa hodí balenie neutrálnejšie, pre detičky pestrofarebné, nápadité a pokojne aj vtipné vzory. Ak ide o osobu o blízku osobu mohli by sa hodiť hand-made baliace papiere, ktoré si vyrobíš sami doma.

Výhodou tu je, že si môžeš zvoliť vzory, aké chceš a použiť  viac materiálov – fantázii sa medze samozrejme nekladú. Romanticky zmýšľajúcim ženám sa bude páčiť balenie s potlačou ruží, minimalistom čierna so zlatou, krémová so zlatou a podobné kombinácie. Ak ide o drahý darček pre šéfa alebo vysokopostavenú osobu, zvoľ skôr lesklý materiál, pokojne spojenie béžovej a zlatej, či klasická čierna a previazať so zlatými stuhami. Ak balíte darček pre muža, výhodou je, že sú praktickejší a tak im až tak nezáleží na balení, zatiaľ čo ženy na krásnom obale môžu aj oči nechať .

gift-1099751_960_720

Hitom sú v súčasnosti najmä hand-made výrobky, preto letia skôr prírodné materiály, klasické motúziky, ľan a podobne. Takéto balenie je ideálne ak je vašim darčekom nádherný kožený diár alebo kniha. Ďalšou skvelou možnosťou, ktorú využijú skôr ženy baliace darček pre najlepšiu kamošku, je baliaci papier, na ktorom budú polepené vaše spoločné fotografie.

A rada na záver: ak chceš priniesť fľašu dobrého alkoholu, nezabudnite na darčekovú tašku. Nič nie je vtipnejšie, než hosť s obnaženou fľašou v ruke – človek má totiž pocit, že si cestou urobil menšiu ochutnávku.

foto: pixabay.com

Comments