ako stravit zimnu dovolenku

Ako stráviť zimnú dovolenku? Poradíme vám!

Zima sa k nám blíži krôčik po krôčiku, takže je na čase začať plánovať zimnú dovolenku.  Ale povedzme si rovno, sú dva typy ľudí. Ľudia, ktorí milujú zimu a všetko so zimou spojené a ľudia, ktorí cez zimu nevychádzajú z domu, keď nemusia. Prvá skupina už pri náznaku mrazu s nosom prilepeným na okne na prvý sneh, v decembri vyťahuje zimné svetre s podtlačou snehuliaka či soba Rudolfa a nedočkavo voskuje svoje lyže či sánky. Druhá skupina vypije litre teplého čaju, oblieka si priemerne štyri vrstvy oblečenia a z pod deky sníva o tom, kedy už konečne bude leto, alebo aspoň tá jar by mohla prísť skôr – najlepšie tak v januári. Aj pre jedných, aj pre druhých sa v zime niečo nájde.

 

Zimožrúti

Ľudia, ktorí zimu milujú majú na výber mnoho možností. Prvou, bez ktorej zimné obdobie nie je ono, je dobrá lyžovačka.  Čerstvo napadaný sneh, guľovačka na kopci, nekončené rady na vlek, nočné jazdenie, čaj a hot dog v bufete, omrznuté palce, následná  teplá vaňa, to všetko patrí k parádnej lyžovačke. Ak aj vy patríte medzi zjazdárov akejkoľvek kategórie, určite nič nepokazíte dovolenkou strávenou na kopci.

Ten, kto má rád prechádzky v prírode si v zime príde určite na svoje. Netreba chodiť ďaleko, Slovensko ponúka veľa možností na prechádzky a turistiku aj v zime, možno aj vo vašom okolí. Ak strávite víkend niekde na chate a patrične prvý sneh oslávite, prechádzka vám ráno určite príde vhod.

Niekomu tieto klasické námety na zimu nestačia. Pochopiteľné. Tak skúsme niečo akčnejšie. Ak vaše srdiečko piští po aspoň troške adrenalínu, zima vás nesklame. Vyskúšajte taký snow  kayaking. A teda zdolajte na miesto rieky najväčší kopec po ruke.

A čo takto snowkiting? Špeciálny šarkan vás pri horskom vetre na vašom snowboarde vyzdvihne aj niekoľko metrov do výšky.

Možno je to až príliš a chcete ostať bezpečne na svojich nohách, hrajte curling. Všetci síce vedia čo to je, ale pravdepodobne to málo kto vyskúšal.

 

Tepložrúti

Čo si môže človek, ktorý nemá rád zimu  priať? Áno, je to s veľmi veľkou pravdepodobnosťou teplo, ešte lepšie viac tepla.  Pre ľudí, ktorí zimu jednoducho „nežerú“ je najlepšie tráviť zimnú dovolenku v teple. Kým tu u nás bude tuhá zima, vyberte sa jednoducho niekam k moru. A možno aj chytíte nejaký bronz.

Je tu aj alternatívne riešenie. Zima má aj nejaké tie výhody ako sú sauny a všetky tie vitálne a wellness svety. Týždeň plný masáži, čľapkania sa v teplej vodičke, parná sauna, bylinkové sauny s meditačnou hudbou cvrkotu cvrčka, kde väčšinou nájdete niekoho zaspať, vás uvoľní a prečistí. Ak nie, tak asi nie ste človek a vráťte sa na vlastnú planétu.

Či už zimu máte v obľube alebo nie, je tu s nami každý rok a nevyhnete sa jej. Tak si ju proste užite po svojom, bez stresu a v dovolenkovej zimnej pohodičke. A nezabudnite si užiť zimné párty plné snehu, skvelých párty doplnkov a originálnych darčekov!

zdroj: www.plusprovas.cz

Comments