graduation-1449488_960_720

Ako vybrať správny darček k promóciám

Tohtoročných absolventov promócie ešte len čakajú, ale túto významnú udalosť je treba oceniť darom a oslavou. Čím ale svoje dieťa, známeho, kamaráta, za jeho niekoľkoročnú tvrdú drinu patrične odmeniť?

Aký darček je vhodný?

Nebolo tomu tak dávno, kedy študenti promovali až po ukončení ich celkového štúdia, ktoré trvalo 5-7 rokov. Odkedy sa ale systém hodnotenia zmenil a študuje sa dvojstupňovo (bc.+mgr./ing.), úmerne vzrástol aj počet týchto slávností. Tým pádom je vyšší aj počet darčekov, ktoré sa za ne už akosi automaticky očakávajú. Ako teda vybrať ten správny, aby sme si boli istí, že sme nesklamali ale ani neprestrelili?

Fľaša: decentná pozornosť pre vzdialenú rodinu či kamaráta. V obchodoch už nie je problém nájsť predtlačené obaly k rôznym príležitostiam, promócie nevynímajúc. Na hrdlo môžeme uviazať stuhu s osobným venovaním a potom ju už len s úsmevom doručiť adresátovi.

wine-186018_960_720

Kytica: ekvivalent fľaše, zvykne sa ňou obdarovávať skôr nežnejšie pohlavie. Môže byť tvorená buď zo živých kvetov alebo sladkostí. Aj tu platí staré známe – čím väčšia, tým lepšia (pri jedlej kytici to platí doslova).

Hodinky: ďalším zaužívaným darom, hlavne pre mužov sú náramkové hodinky. Nie však hocijaké, pri ich výbere si treba dať záležať a nebáť sa možno si aj trochu hlbšie siahnuť do vrecka. Majú byť totiž akýmsi symbolom toho, že študentská etapa života sa týmto uzavrela a teraz je čas hodiť na seba oblek, na zápästie pripnúť hodinky a začať sa rozhliadať po práci.

wristwatch-407096_960_720

Dovolenka: koho by nepotešila možnosť ísť sa po štátniciach trochu upokojiť a zrelaxovať k moru? Alebo radšej objavovať nové miesta vďaka poznávaciemu zájazdu? Možností je neúrekom.

natural-1641791_960_720

Peniaze: klišé, ktorým však nemáte čo pokaziť. Zastrčené nenápadne v kytici, v blahoželaní alebo v ozdobnej obálke? To už záleží len na vás a na tom, ako tento dar chcete odprezentovať.

Čomu sa vyhnúť: hrnčeky, plyšové hračky, žartovné predmety – je to predsa jeden z vážnych životných zlomov, nie oslava narodenín

 foto: pixabay.com

Comments