wedding-gift-590891_960_720

Ako zabaliť darčeky

Sedíš doma, popíjaš  kávu, pred tebou darček, ktorý si tak krvopotne zháňal. Ale až teraz si si uvedomili, že takto ho darovať nemôžeš. Treba ho minimálne zabaliť a napísať venovanie. Aj pri balení darčekov platia isté pravidlá. Pokiaľ je dar v krabičke balenie nebude zložité. Kúpiš ozdobný papier a pekne ho zabalíš.

wedding-gift-590891_960_720

Vyber vhodný papier

Okrem papiera budeš potrebovať len nožničky a priesvitnú lepiacu pásku. Papier vyberaj podľa toho na akú príležitosť a pre koho je dar určený. Luxusné pero pre tvojho šéfa asi nebudeš baliť do papiera s obrázkami macka Pu. A svadobný dar s kartičkou Happy Birthday bude vyzerať tiež divne.

Je veľký výber ozdobných baliacich papierov s rozprávkovými motívmi pre deti a aj v prípade dospelých je z čoho vyberať. Rôzne kvetinové motívy pre ženy a menej nápadné pre mužov. Jednofarebný baliaci papier tiež nie je úplne od veci. Dar v červenej krabičke s ružovou stuhou poteší už na pohľad. Spomínaná červená je vhodná pre ženy, pre mužov vyberaj papier z odtieňov modrej a zelenej.

made-1619764_960_720

Nezabúdaj na darčekové krabičky

Ak má tvoj darček nepravidelný tvar a nevieš ho klasicky zabaliť, môžeš použiť aj tubu od chipsov. Oblep ju ozdobným papierom a vlož do nej originálny darček. Tubu zavri, ozdob mašľou a je to. Pokiaľ nie si práve zruční v balení darčekov, najlepšie je využiť darčekové tašky. Nájdeš veľké, malé, rôznofarebné aj jednofarebné.

NIKDY nedávaj darček aj s cenovkou. Je to najväčšie faux pas akého sa môžeš voči spoločenskej etike ohľadom darov dopustiť. Predtým ako dar zabalíš poriadne si ho obzri, či nie je niekde nalepená cenovka a daj ju preč .Poznať cenu daru je prijateľné len v prípade ak sa jedná o darčekové poukážky, alebo zaplatenú dovolenku.

gift-1341613_960_720

Foto: pixabay.com

Comments