Over-ripe-chillies

Chilli – pálivá vášeň

Nie je to typický darček, ale o to viac môže prekvapiť. Chilli má v mnohých krajinách nezastupiteľné miesto v rámci gastronómie a nezanedbateľné nie sú ani jeho blahodárne účinky na zdravie.

Peklo na tanieri

Dôvodom prečo sú papričky pálivé je látka kapsaicín. Kapsaicín a ďalšie príbuzné zlúčeniny sa nazývajú kapsaicinoidy. Pri požití chilli práve s týmito látkami reaguje sliznica, čo má za následok pálenie nosa, úst a očí.

Pálivosť papričiek sa merania na stupnici Scoville (SHU), pričom čistý kapsaicín má 15 – 16 miliónov SHU. Za najštipľavejšiu papričku sa považuje odroda Naglaghs pálivosťou 1 200 000 – 1 600 000 SHU. Na Slovensku sú najdostupnejšie a najrozšírenejšie papričky Habanero či Jalapeno. Výborným tipom na darček sú semiačka rôznych chilli odrôd, ktoré zakúpite v špecializovaných obchodoch. Na internete ich nájdeš obrovské množstvo s rôznymi stupňami SHU. Na svoje si príde úplný nováčik, ale aj skúsený gurmán. Nemalou výhodou je tiež fakt, že na internetových stránkach predajcu nájdete aj veľké množstvo informácii a presný postup pestovania, pre čo najlepší výsledok.

chilli-health

Načo dbať pri kúpe

Pri kúpe netreba zabúdať na dôsledne zoznámenie sa z tou ktorou odrodou. Niektoré druhy sú v našich zemepisných šírkach ťažko pestovateľné. V prípade, že chceme chilli pestovať počas zimných mesiacov alebo obdobia kedy sú ešte krátke dni, je nutnosťou využívať umelé osvetlenie. Takýto spôsob pestovania nám zaistí prísun chilli aj počas zimných mesiacov.

Ak chceš originálny pikantný darček odporúčame vyskúšať lízanku s chilli alebo darčekovú sadu Vypestuj si chilli.

Comments