youth-570881_960_720

Čo by sme si mali darovať každý deň

Áno, áno. Poznáme to všetci. Je rýchla doba, nikto nič nestíha, všetci niečo odkladáme na potom a stále sa niekam náhlime. Je však množstvo drobností, ktoré si môžeme dovoliť darovať sebe alebo druhým každý deň. Koniec koncov najlepšie darčeky sú tie, ktoré nič nestoja.

Úsmev. Darujte každý deň niekomu úsmev. Najprv sebe hneď ráno v zrkadle, potom svojim najbližším a postupne susedovi vo výťahu, v práci kolegom, na porade šéfovi. S úsmevom máme hneď deň krajší. Rozdávajte ho teda štedro a často.

smile-191626_960_720

Pekné slovo. Tiež sa vám zdá, že ľudia si čím ďalej tým menej hovoria pekné a povzbudivé slová? Napravte to a sami buďte vľúdny. Dajte si záležať, aby ste každý deň niekomu poďakovali, niekoho pochválili alebo len popriali pekný deň. Ako sa vraví „karma je zdarma“ a všetko dobré sa nám raz vráti.

Pomoc. Nikdy neviete kedy ju sami budete potrebovať. Preto darujte pomocnú ruku každému koho vidíte v núdzi. V pravú chvíľu k vám toto gesto príde späť. Predstavte si ako by bolo na svete lepšie keby si ľudia viac pomáhali.

Objatie. Je niekoľko spôsobov ako svojim najbližším dokázať ako veľa pre vás znamenajú a že ich máte radi. Jedným z nich je aj silné a úprimné objatie. Niekedy povie viac ako tisíc slov a mnohí veria v jeho liečivé účinky. Najmä v ťažkých chvíľach padne vhod. Darujte ho však pokojne pravidelne a vo veľkých dávkach. Podobne ako pekných slov ho nikdy nebude dosť.

couple-307924_960_720

Povzbudenie. Každý z nás niekedy potrebuje povzbudiť, dodať odvahy alebo len troška „nakopnúť“. Buďte tým, na koho sa v tomto smere dá spoľahnúť. Dať svoju podporu a v správnom momente povzbudiť človeka môže znamenať veľmi veľa. Možno sa neskôr dopočujete, že práve vďaka vám niekto urobil dobré rozhodnutie a na dlho tak získate dobrého priateľa.

Každý deň môžeme darovať veľké veci. Niekdy sú nimi aj drobnosti. Často ani nevieme ako náš úsmev a dobrá nálada niekomu spravili deň. Alebo nezištná pomoc zachránila situáciu. Dôležité je, že každý deň môžeme darovať niečo pozitívne a urobiť tak (nielen svoj) svet krajším.

Comments