present-932219_960_720

Čo na Vianoce určite nekupovať

Blížia sa Vianoce a neodmysliteľne s nimi aj predvianočný zhon a stres z nakupovania darčekov. Bohužiaľ, neúprosný diktát doby, v ktorej žijeme je jasný! Darčeky ,darčeky… z každého obchodu na nás vykrikuje  tisíc vecí, ktoré si máme kúpiť, aby sme potešili našich blízkych. Vždy tesne pred Vianocami prichádza neúprosná naháňačka za darčekmi.

present-932219_960_720

Vianoce majú byť o pohode

Sviatky nie sú o darčekoch, ale darček je príjemným spestrením Vianoc a tiež poteší. Každý sa teší, keď si pod stromčekom nájde niečo krásne o čom dlhšie sníval a po čom pišťalo jeho srdce!  Aj o tom sú Vianoce, tak neodmysliteľne to proste k nim už akosi  patrí. Tento tradičný zvyk obdarovania sa je známy a starý už ako ľudstvo samo. Každý si praje na Vianoce niečo perfektné a originálne a nie každý rok to isté. Poskytneme ti teraz niekoľko tipov ako nedarovať na Vianoce každý rok to isté a akým darčekom sa radšej vyhýbať a vôbec ich nekupovať.

christmas-present-596300_960_720

Čo nekupovať na Vianoce

1. Číslo jeden sú určite ponožky, keď nevieš, čo darovať tak daruješ jednoducho ponožky. Toto nie je veľmi originálny darček a ani nijako prekvapujúci. Áno, je super mať teplé ponožky  v studenej zime a s rôznymi farbami, ale ruku na srdce, zrovna ponožky by si nechcel dostať ani ty.

2. Ďalším nie veľmi vhodným darčekom je niekomu darovať len takú obyčajnú  kozmetiku, ktorú môžeš kúpiť hocikde ako sprchový gél alebo šampón. Toto nie je originálny darček, ktorý si vyžaduje kreativitu a námahu.

christmas-gifts-1849900_960_720

3. Peniaze v obálke. Každé peniažky potešia v akomkoľvekom  čase, ale naozaj sú peniaze zrovna tým naj darčekom ? Neosobný darček a bez štipky námahy. Toto radšej nikdy nedaruj, to už je lepšia poukážka na wellness alebo do obľúbeného obchodu s oblečením alebo kozmetikou.

4. Nedaruj nikomu ani nič, čo môže skonzumovať ako príklad možno uviesť čokolády alebo víno. To sa naozaj na Vianoce nepatrí.

5. Radšej kúp vždy jeden hodnotnejší darček v slušnej sume a nie tisíc lacných darčekov, ktoré si dotyčný (á) založí do skrine alebo poličky a nikdy ich nevyberie.

gift-932764_960_720

6. A posledné  varovanie ! Nikdy nič nedaruj druhému už použité alebo nosené, je to nevhodné a dotyčný to vždy zistí.

foto: pixabay.com

Comments