candle-1080428_960_720

Darček na meniny

Nájdu sa ľudia, ktorí sviatok mena, z rôznych dôvodov, neuznávajú. Najčastejšie je to preto, lebo v našom kalendári možno práve to ich chýba alebo boli zvyknutí oslavovať ho úplne niekedy inokedy – po nežnej revolúcii sa totiž v tomto mennom priemysle udialo pár zmien. Tak či onak, pre tých, ktorým tento sviatok nie je ľahostajný, ponúkame pár rýchlych tipov na obdarovanie najbližších.

Malý darček na meniny

Vo všeobecnosti, oslava menín nemá až takú veľkú váhu, ako narodeniny či Vianoce a tomu sa prispôsobuje aj finančná hodnota darčekov. Ide skôr o zdvorilostný akt uctenia si daného mena, veľkolepé a drahé darčeky sa teda darovať naozaj nezvyknú. Väčšinou stačí srdečné potrasenie rukou, doplnené peknou kyticou alebo bonboniérou, prípadne fľaškou vína. Oslávenec sa poteší, že ste naňho nezabudli a deň pokračuje ďalej.

wine-1209623_960_720

Darčeky s menom

Ak to nechceš odbiť len takto jednoducho, darčekové obchody ponúkajú množstvo predmetov s predtlačenými menami – perá, poháre, magnetky, kľúčenky či dokonca tričká. Výber je o to ťažší, no každý si nakoniec nájde to, čo sa mu pozdáva najviac.

candle-1080428_960_720

Ezoterické obchody tiež ponúkajú rôzne netradičné darčeky, napríklad sviečky alebo vonné olejčeky s vôňou, namiešanou pre každé meno zvlášť, energetické kamienky či bylinné čaje. Ak teda máte urobiť radosť niekomu, komu táto oblasť nie je cudzia, verte, že ho úprimne potešíte.

Nič sa ale nevyrovná darčekom naozaj praktickým a hlavne užitočným v domácnosti. Môže to byť uterák alebo župan s menom, nová duša na bicykel, poukážka do drogérie alebo hoci aj dobitie kreditu.

Stará dobrá pohľadnica

Ak ste od seba vzdialení stovky či tisíce kilometrov a vaše spojenie zabezpečuje len internet, existujú portály na vytvorenie vlastných virtuálnych pohľadníc a blahoželaní, ktoré môžete spestriť vlastnými fotkami, hudbou alebo videom. Potom už stačí len naťukať e-mailovú adresu príjemcu a netrpezlivo očakávať jeho reakciu.

foto:pixabay.com

 

 

Comments