cestovanie

Darček pre vášnivého cestovateľa

Každý z nás má vo svojom bližšom alebo širšom okolí nadšenca pre spoznávanie krás sveta. A priznajme si, že mu aj troška závidíme všetky tie zážitky z rôznych kútov planéty. Jasné, že je to kamarát do nepohody a vždy nám niečo pekné prinesie, ale pri pohľade na výbuch v detskej izbe svojich potomkov alebo plný pracovný stôl povinností by sme si to s ním hneď vymenili. Väčšina z nás sa však chtiac – nechtiac musí zmieriť s maximálne letnou dovolenkou na dva týždne.

Teraz prišiel moment kedy si sa rozhodli tohoto svojho turistu niečím potešiť a kúpiť mu originálny darček. Čo by mohlo potešiť takého sveta skúseného cestovateľa? Ak sa rozhoduješ medzi funkčnými darčekmi na jednej strane a peknými, ale nie príliš praktickými na druhej, zvoľ radšej prvú možnosť.

cestovanie1

Nový kufor alebo batoh by mohli byť plán A. Praktický darček venuj, ak bude mať napríklad rozmery príručnej batožiny. Mnoho nízkonákladových leteckých spoločností si účtuje relatívne vysoké poplatky za prijatie tzv. veľkej batožiny. Cena letenky sa tak môže vyšplhať aj na dvojnásobok. Vyberaj kvalitné materiály odolné voči poveternostným podmienkam a nárazom. V prípade kufra na kolieskach mysli na pevnú a kvalitnú konštrukciu. Ak volíš radšej batoh, je veľmi dôležitá chrbtová časť. Musí byť pohodlná a zároveň funkčná.

Z iných praktických predmetov vhodných na cestovanie (predovšetkým lietadlom) sa ponúka maska na oči, po ktorej siahneme keď sa ukladáme k spánku. Ocenia ju hlavne ženy pri dlhých letoch či nočných spojoch vlakových alebo autobusových.

Ten kto aspoň raz cestoval len s príručnou batožinou pozná prísne bezpečnostné predpisy letísk (okrem iného) na prepravu kozmetiky a tekutín. Keď daruješ sadu mini fľaštičiek na preliatie kozmetiky nič tým nepokazíš. Nádobky sa dajú pohodlne použiť zas a zas, ušetria miesto v batožine a čas pri balení.

stieracia_mapa_sveta_deluxe1

Samozrejme v prípade, že chceš darovať niečo cennejšie s väčšou hodnotou môžeš sa porozhliadnuť napríklad po dobrom fotoaparáte alebo kamere. Správny cestovateľ si predsa svoje zážitky pekne archivuje. V tom vzácnom čase keď je doma si potom môžete pozerať desiatky a stovky zaujímavých záberov a vypočuť si s nimi súvisiace fascinujúce príbehy. V prípade, že chceš siahnuť po niečom menej praktickom, ale zaujímavom odporúčame obľúbené stieracie mapy. Môže si tak zotierať všetky krajiny, ktoré už navštívil.

Zdroj obrázkov: pixabay.com

Comments