chocolate_750_430

Darček? No predsa čokoláda!

Čokoláda ( pôvod slova môžeme hľadať v jazyku pôvodných obyvateľov dnešného Mexika Nahuatlov), je nazývaná aj hnedé zlato. Dôvod, prečo tomu tak je, je prozaický a pre odpoveď nemusíme chodiť ďaleko. Preto je aj ideálnym nápadom ako niekoho obdarovať a to nie len pri sviatočnej príležitosti, ale aj pre skrášlenie všedného dňa. Viete, ale vybrať správnu čokoládu? Poďme sa na to spolu bližšie pozrieť.

cokolada_750_430

 

Kúsok z histórie

Ako prarodičov dnešnej čokolády môžeme označiť starých Mayov a Aztékov. Najčastejšie si z kakaových bôbov pripravovali nápoj, ktorý bol však veľmi horký. Keďže nepoznali “vychytávky“ dnešnej doby, ako je napríklad cukor, využívali na zjemnenie či zlepšenie chuti rôzne druhy korenia (chilli, vanilka, alebo klinčeky). Čokoláda sa následne dostala do Európy vďaka španielskemu objaviteľovi Hernána Cortése a začala sa hojne konzumovať v Španielsku a následne sa dostala aj do ostatných krajín.

 

Čokoládu? Áno, ale akú?

Samotnú čokoládu môžeme rozdeliť do 3 skupín. Čokoládoví labužníci nedajú dopustiť na horkú čokoládu, ktorá je špecifická vysokým obsahom kakaa. Obecne sa za kvalitnú horkú čokoládu považuje čokoláda ktorá ma min. 50 % obsahu kakaovej sušiny, ale k dispozícii sú aj kúsky s 90 % alebo dokonca 100 % kakaa. Takúto čokoládu odporúčame len najväčším odvážlivcom nakoľko v nej budete márne hľadať sladké potešenie, pretože sa vyznačuje veľkou horkosťou, ale o to väčšími benefitmi pre Vaše zdravie.

chocolate_750_430

Ďalším zástupcom čokolád je mliečna čokoláda. Je najrozšírenejším druhom a pochutná si na nej každý mlsný jazýček, snáď len s výnimkou tých, ktorí si prísne strážia štíhlu líniu. Vzniká pridaním sušeného mlieka a za kvalitnú ju môžeme považovať v prípade, že obsahuje min. 30 % kakaovej sušiny.

Zvláštne miesto si drží biela čokoláda, pretože ju vlastne za čokoládu ani nemôžeme považovať. Neobsahuje totiž kakaový prášok, ale len kakaové maslo a ďalšie prísady. Do rodiny čokolád ju zaraďujeme práve vďaka obsahu kakaového masla.

 

Či sa už rozhodnete pre akúkoľvek čokoládu, nezabúdajte, že dôležité je v prvom rade potešiť danú osobu. Komu by predsa pohľad, vôňa a chuť čokolády nevyčarovala úsmev na tvári?

 

Comments