dreamswithlafra.com

Darčeky pre kávičkárov

Každý z nás ich pozná – ľudia, ktorí si bez kávy nedokážu predstaviť svoj život. Možno aj ty si jeden z nich a potom sa ti vhodný darček bude vyberať o veľa ľahšie. Ako teda vybrať originálny darček pre kávičkára?

dreamswithlafra.com

dreamswithlafra.com

Aký je to druh kávičkára?

Podľa nás sa delia na dve hlavné skupiny. Prvá skupina – odborníci – si kávu po malých dúškoch vychutnajú a už podľa vône vedia, čo je to za druh a kde ju pestovali.

Druhá skupina sú ľudia, ktorí bez kávy ani nevstanú z postele takže ju do seba kopnú a letia do práce. Keď dorazia dajú si ich ešte päť lebo čím viac tým lepšie.

Je teda jasné, že každá skupina ocení niečo iné a podľa toho treba vyberať aj darčeky.

cialdecaffeespresso.net

cialdecaffeespresso.net

Pre fajnšmekrov

Ak si dotyčný na kávu a všetky rituály okolo toho potrpí určite bude fajn darovať mu degustáciu kávy alebo exkurziu v niektorej pražiarni.

Darčekom samozrejme môže byť aj káva, ale dajte si pozor aby bola naozaj kvalitné. To znamená, že má byť zrnková a určite nie instantná. Vyskúšať môžete odrodové gurmánske kávy z celého sveta. Takéto kávy majú jedinečnú exotickú chuť dobrodružstva, takže ideálne pre fajnšmekra.

Od veci nemusí byť ani mlynček na kávu, pretože pomlieť kávu to nie je len tak. To či kávu pomeliete na jemno alebo na hrubšie závisí od toho či ju pripravujete v profi kávovare, prekvapkávacích alebo mokka kávovaroch.

manuelcaffe.sk

 manuelcaffe.sk

Pre tých ostatných 

Nie že by si ostatný nepotrpeli na kvalitu, ale asi nebudú vstávať o pol hodinu skôr aby uvarili kávu a napenili mlieko. Ale balenie voňavej mletej kávy a french press by ho mohli odnaučiť kupovať nekvalitnú instantnú kávu.

Príprava vo french press je totiž veľmi jednoduchá a rýchla ale výsledok stojí za to. Mletú kávu iba zalejete vodou, necháte pár minút lúhovať, zatlačíte piest a servírujete. Príprava zaberie maximálne 5 minút a chuť je stonásobne lepšia ako pri instantných kávach.

ehop.seladon.cz

ehop.seladon.cz

 Tak čo, vybrali ste vhodný darček pre kávičkara alebo ste dostali chuť na kvalitné talianske presso?

Comments