spring-awakening-1197602_960_720

Darčeky pre milovníkov jari

Kto z nás sa neteší na jar? Po dlhej a únavnej zime, studených dňoch a ešte chladnejších večeroch, mokrých ponožkách a iných „krásach“ posledného ročného obdobia je jar viac ako vítaná. Každý si z času na čas povzdychne a zaželá si teplé slnečné lúče a v okolí viac zelene a rozkvitnutej prírody.

natural-1225186_960_720

Darčeky jari

Aké príjemné darčeky teda môže priniesť príchod jari? Okrem tých z palety prírodných krás môžeme darovať aj iné praktické radosti. V tomto období sa asi jednoduchšie vyberajú darčeky pre ženu alebo slečnu. Predsa len, mužovi asi kvetinový parfém kupovať nebudeme. Pre nežnejšiu časť ľudstva je to však darček ako vyšitý. Vôňou s prímesou čerešňových kvetov alebo ruží sa určite zavďačíte aj najvyberanejšej dáme.

Milovníkom štvornohých priateľov zase môžete pripraviť prekvapenie priamo so živým darčekom. Veď jar symbolizuje nový život, začiatok niečoho nového. Malý zajačik alebo škrečok je vhodný aj do bytu a poteší najmä deti. Prípadne adoptuj iné mláďatko a daruj domov zatúlanému mačiatku alebo psíkovi z útulku.

rabbit-373691_960_720

Veľká noc

Veľká Noc sa už opäť nezadržateľne blíži. Využi to na inšpiráciu pri chystaní darčeka pre blízku dušu. Zorganizuj napríklad maľovanie vajíčok v malom predstihu. Kreatívne povahy sa celkom iste originálne vynájdu a ozdobia najznámejší symbol veľkonočných sviatkov naozaj ukážkovo.

Predsviatočné jarné upratovanie môže byť tiež darčekom. Spojte sily a s priateľkami každý nastávajúci víkend spolu upracte jednu domácnosť. Trom či štyrom vám to pôjde šup šup a za odmenu si môžete upiecť sladkú darček  (napríklad známeho veľkonočného barančeka).  Ušetríte si tak zhon tesne pred veľkým dňom a voľný čas potom môžete stráviť v prírode alebo inou príjemnejšou činnosťou. Môžete dokonca Veľkú Noc stráviť s vašim oslávencom mimo domova.

romania-599428_960_720

Čo tak Veľká Noc v krajine tulipánov? Holandsko je v období začínajúcej jari stelesnením kvetinového raja. Nechaj sa uniesť (alebo unes niekoho) a užite si aspoň víkend prechádzkami záhrad či veľtrhov v Nederlande. Nasajete tú správnu jarnú atmosféru a iste si odnesiete aj čo to do vlastnej záhradky či na balkón.

Máš doma vášnivého pestovateľa? Tým správnym darčekom by v tomto prípade mohla byť zásoba rôznorodých semiačok alebo sadeníc obľúbených rastliniek. Kto vie? Možno sa aj v tebe nakoniec prebudí duch záhradkára či floristu.

snowdrop-523667_960_720

Foto: pixabay.com

Comments