dieta_750_430

Detská radosť

Deti milujú darčeky a prekvapenia. Boli by najradšej ak by mohli dostávať darčeky každý deň. Milujeme detský smiech a radosť v ich očiach keď zbadajú v našich rukách prekvapenie nech už je to čokoľvek.

Stávame sa otroci vlastných detí, pretože sme si nastavili latku veľmi vysoko. Kupujeme im darčeky ku každej príležitosti a ak žiadna nie je tak si ju vymyslíme. Je to krásne, pretože kto by nechcel byť len tak obdarovaný, no často zabúdame na jednu dôležitú vec. Zabúdame deti učiť poďakovať a vážiť si každý darček.

dieta_750_430

Čím je menšie dieťa tým je jeho radosť väčšia, pretože čím je dieťa staršie tým sú jeho nároky väčšie. Vidí iné deti a porovnáva. Keď ma niekto niečo lepšie chce to aj ono a zabúda, že jeho darček bol kupovaný z lásky. Je to smutné, no je to tak. Len málo, najmä starších detí, úprimné prejaví radosť z darčeka. A ak sa im nepáči tak sú schopné ho aj odmietnuť.

Kedysi to bola malá bábika alebo obyčajne autíčko, no dnes sú to mobily, tablety a mp3 prehrávače. Naše deti často krát zabúdajú, že aj my sme boli deťmi. Boli sme deťmi inej doby, doby bez mobilov, počítačov a slovo internet sme ani nepoznali. Dokázali sme sa tešiť z maličkosti a darčeky boli niečo naozaj výnimočné.

Deti zabúdajú, že za každým darčekom sa skrýva drina a odriekanie ich rodičov, ktorí pracujú a snažia sa aby mohli svoje deti obdarovávať stále, aby im splnili všetko čo im na očiach vidia.

Comments