animal-339400_960_720

Domáce zvieratko ako darček

Chceš obdarovať oslávenca originálnym darčekom, ktorý mu bude robiť verného spoločníka a bude jeho najlepším priateľom? Má obdarovaný rád zvieratá, rád sa o nich stará a vieš, že by bol v dobrých rukách? Potom mu určite kúp domáce zvieratko.

animal-339400_960_720

Najlepší priateľ

Známe a populárne medzi ľuďmi sú najmä psy a mačky. Hovorí sa, že pes je najvernejší priateľ človeka. Ak nebýva tvoj známy v dome, skús sa poobzerať po menších psoch ako sú napríklad yorkshireterrier či shih-tzu. Yorkshireterrier je jeden z najpredávanejších domácich miláčikov. Ich úlohou bolo loviť myši, krysy a potkany. Časom sa z nich však stali spoločenské psy a dnes sú veľmi známym plemenom. Je živý, energický, nebojácny, nedobre znáša cudzích ľudí, ale nezdráha sa hrýzť.

dog-216282_960_720

Pudle sú registrované v 4 veľkostných kategóriách – trpasličí, malý, stredný a veľký. Do bytu sa samozrejme hodia menšie psy (teda trpasličie a malé). Pôvodne bol pudel loveckým psom, takže vyžaduje častejšie prechádzky. Inak je vo všeobecnosti priateľským spoločníkom a nemá problém s domácimi zvieratami.

Čivava je najmenším psom na svete – čo je veľmi dobrý predpoklad pre bytového psa. Avšak zároveň predstavuje problém, ak máte malé deti alebo iné domáce zvieratá, ktoré môžu čivave ľahko ublížiť. Taktiež je dôležité si dať pozor na ich dobrodružnú povahu.

Mopslík je napriek svojmu výzoru, ktorý trocha pripomína buldoga, priateľským plemenom určeným do spoločnosti s ľuďmi. Obvykle nie je vôbec agresívny a dobre sa znáša aj s inými zvieratami či deťmi.

Iný miláčikovia

Ak chceš vybrať napríklad škrečka, mal by si poznať nasledujúce pravidlá. Klietka by mala byť aspoň 60 cm dlhá,30 cm  hlboká a 40 cm vysoká, s pravými uhlami a bez zbytočných ozdôb umožňuje maximálne využitie priestoru.

animal-1238238_960_720

K nevyhnutnému vybaveniu patrí keramická miska na krmivo,vodu,soľ na lízanie. Škrečkom sa páčia rôzne vysoké podlažia, ktoré sú prepojené šikmými chodníkmi môžu zväčšiť celkovú plochu klietky. Darčekom môže byť aj trpasličí zajačik, morské prasiatko alebo antialergická suchozemská korytnačka.

foto:pixabay.com

Comments