barbecue-123668_960_720

Grilovacia sezóna je tu!

Leto v našich končinách býva krátke a často aj nepriaznivé a preto by sme ho mali využívať ako sa len dá. S letom sa samozrejme spájajú aj večere pri ohni a dobrom jedle. Už si premýšľali o tom, že by bolo na čase zahájiť grilovaciu sezónu? Tak smelo do toho a najlepšie s novým grilom!

Grily na drevené uhlie patria najpredávanejším typom hlavne kvôli svojej nízkej cene ala veľkej tradícii. Hoci je potrebné  získať určitú prax, nič sa nevyrovná šťavnatému, do zlata upečenému mäsku, ktoré si svojou arómou získalo srdce mnohých z nás. Hlavnou podmienkou, ktorý by mal každú takýto gril spĺňať, je kvalitné ovládanie prívodu vzduchu. Vďaka nemu sa dá ľahko regulovať teplota a tým pádom sa dá zabrániť spáleniu mäsa. Samozrejmosťou je, že gril by mal byť zložený prevažne z nerezovej oceli.

Elektrický gril je výborný pokiaľ chceš grilovať v chladnejšom období, na terase alebo v uzavretých priestoroch. Jeho najväčšou výhodou je prenosnosť a kompaktnosť. Pri otázke paliva nemusíš nič riešiť. Stačí gril zapojiť do elektriny a môžeš začať! Nevýhoda je, že si ochudobnení o tú „pravú” vôňu upečeného mäsa a príprava je možná len tam, kde je dostupná elektrina.

zastera-plna-vybava

Grilovanie je spoločenská udalosť bez ktorej by bol náš život ochudobnený o skvelý pôžitok z mäsa. Pri grile sa väčšinou zíde buď partia kamarátov alebo rodina. Je teda vysoko pravdepodobné, že sa bude hodiť aj nejaký ten pohár na pivo alebo sada poldecákov. Nuž a grilmajter sa rozhodne nezaobíde bez zástery s plnou výbavou. Na nič nečakaj a zorganizuj grilovačku už tento víkend len tak pre zábavu, alebo ako narodeninovú párty!

mega_kr_ge_na_pivo1

Comments