middle-ages-228656_960_720

Historické darčeky – zbrane

Možno si sa zľakol názvu, ale nie je všetko tak, ako to na prvý pohľad vyzerá.  Aj keď si pacifista, tvoj partner alebo kamarát možno miluje históriu a obdivuje staré historické zbrane. Druhá možnosť je, že človek, ktorého chceš obdarovať, miluje históriu a je napríklad členom šermiarskeho klubu alebo iného historického klubu. Ak je to tak, výborným nápadom je teda naozaj zbraň.

cannon-1031352_960_720

Historické zbrane pre zberateľov

Na trhu s historickými zbraňami nájdeš všakovaké zaujímavosti. Preto ak ste sa už rozhodli darovať historickú zbraň, najprv si prezrite, čo trh ponúka a za aké ceny. Jednou z možností je kúpiť zbraň, ktorá je výsostne určená na to, aby visela na stene a aby ju všetci obdivovali. Ďalšou, možno príťažlivejšou možnosťou je kúpa zbrane, ktorú môže šermiar naozaj využiť v prípade historických predstavení (ak na ne chodieva).

Takisto sa dajú kúpiť staré pištole, lovecké pušky, či nádherné dýky s vyrezávanými rukoväťami. Dobrou možnosťou je aj kúpiť kord, meč, či malú napodobeninu dela. Môže to znieť vtipne, ale ak by si nejakému šermiarovi postavil pred nosom malú napodobeninu dela, z ktorého vďaka pušnému prachu môže aj vystreliť, videl by si číre šťastie v jeho očiach.

warrior-942933_960_720

Ďalšou z možností je luk a šípy. Ak tvoj priateľ miluje históriu a aj prírodu, luk môže byť celkom milým prekvapením. Okrem zbraní do tejto kategórie môžeme zaradiť aj krúžkové košele, dámske historické šaty ako darček pre dievča, ktoré šermuje, či kalich, alebo aj lesný roh, štít, helmu.

Ak sa ti zdá tento uletený darček ako vhodný, ujisti sa, že tvoj partner je pre každú srandu a že naozaj miluje históriu. Ak ju milujete obaja, s takým lukom sa iste zabavíte. Pozor: nestrieľať na pohyblivé terče

foto: pixabay.com

Comments