monkey

Hlavne pohodlne

Viacerí sa asi zhodneme na tom, že nič nie je lepšie ako mať svoje pohodlie a pohodičku. Z hľadiska venovania darčekov sa potom pravdepodobne zameriame na kupovanie alebo výrobu darčekov, ktoré nám tieto príjemné chvíle navodia.

Plán A – staré dobré ponožky. Že nuda? Ale nie, uvidíš. Ponožky môžu byť skvelým darčekom v každom veku. Uzimené dámy sa najviac potešia teplým vlneným ponožkám, ktoré často pripomínajú skôr papučky. Dlhá zima sa v nich znáša oveľa ľahšie. Alebo deti – to množstvo farieb a typov ponožiek, ktoré dnes dostať. Môžete skúsiť napríklad prstové ponožky s rôznymi vzormi a motívmi. Trampoty okolo zdĺhavého obliekania budú razom preč, ak to deti bude baviť.

Druhou možnosťou ako zaručiť blízkemu domáce pohodlie je darovať deku alebo prikrývku. Aby to bol originálny darček môžeš ho trocha vylepšiť. Napríklad ju vlastnoručne ušiť, alebo vyzdobiť. Chystáš prekvapenie pre dospelú dcéru alebo sestru? Zober staré prikrývky, ktoré opatruješ z čias jej detstva a zoši ich do jednej veľkej. S novou dekou sa zároveň dostaví aj príjemná vlna nostalgie a spomienok.

relax

Poznáš populárne sedacie vaky? Sú nielen skvelým doplnkom do interiéru či exteriéru tvojho domu, ale svojou všestrannosťou sú aj funkčným kúskom nábytku. Najčastejšie sú naplnené polystyrénovými guľôčkami, ktoré zaručujú pohodlné sedenie alebo ležanie kdekoľvek a kedykoľvek. Tými z kategórie tvarované dokonca vieš nahradiť nejedno kreslo v obývacej izbe, spálni či pracovni.

Určite budeš súhlasiť, že najdôležitejšie z hľadiska pohodlia je to čo máme na sebe. Samozrejme sa najprv treba dobre cítiť vo svojej koži. Oblečenie je však rovnako dôležitý element. Súprava pohodlného domáceho oblečenia z príjemného mäkkého materiálu by pre niekoho mohla byť to pravé orechové.

Pohodlne sa nechceme cítiť len doma. Často si musíme zabezpečiť pohodu aj na cestách alebo v práci.  Na tento účel poslúži napríklad vhodný vankúš. V lietadle či autobuse si ho môžeme dať za hlavu a spevniť tak krčnú chrbticu. V práci si naň zase sadneme a uľavíme tak krížovej oblasti.

Comments