watch-1592164_960_720

Hodinky ako darček pre ženu

Nie je to tak dávno, čo chlapci a neskôr aj dievčatá po dosiahnutí plnoletosti dostávali od svojich rodičov krásne hodinky. Vnímalo sa to ako naozaj vhodný darček, niečo vkusné a elegantné. V súčasnosti už hodinky nemusia byť darčekom iba pre čerstvo dospelého človeka, ale sú zároveň doplnkom – čerešničkou na torte.

jewelry-618429_960_720

Z čoho môžeš vyberať?

Kúpa dámskych hodiniek nie je taká jednoduchá záležitosť ako by sa mohlo zdať. Pri výbere totiž nezáleží iba od farby a intenzity lesku. Každá žena sa môže rozhodnúť medzi klasickými ručičkovými, ktoré sú vhodné takmer na každú príležitosť a digitálnymi na športovejšie udalosti a aktivity. V ponuke je skutočne pestrá paleta možností.  Ako darček sa však hodia najmä elegantné náramkové hodinky.

watch-1592164_960_720

Aké hodinky vybrať?

Možno si si pomyslel, že ak má žena aspoň dvoje hodiniek, darovať jej ďalšie bude iste zbytočnosť. Omyl, ak sa jedná o ženu, ktorá rada chodí pekne upravená, alebo o ženu, ktorá sa často pohybuje v spoločnosti, hodiniek nikdy nie je dosť. Existuje toľko krásnych a výnimočných modelov, že by bola škoda zúžiť to iba na vlastnenie dvoch hodiniek. Poďme sa teda bližšie pozrieť na to, čo sa hodí ako darček a čo nie.

Najprv si ujasni, či sa jedná o dámu, ktorá je založená prevažne športovo a jasá nad najnovšími technológiami, čo sa týka hodiniek, alebo sa jedná o dámu, ktorá je skôr elegantná. Elegantné sú určite na trendové pozlátené hodinky s jemným náramkom, ktoré sa ľahko doladia k rôznym outfitom. Takisto si dobre všimni, aké zápästie má žena, ktorej chceš darovať hodinky. Všeobecne platí, že na útlych rukách by nemali visieť veľmi mohutné hodinky, ale na ruku s väčším zápästím sa nehodia naopak útlo pôsobiace hodinky.

watch-1311180_960_720

Stav na kvalitu

Absolútnym tabu by mali byť tzv. fejky, ktoré si môžu dovoliť maximálne mladé dievčatá. Ak kupuješ hodinky s koženým remienkom, daj si pozor na to, aby bol z pravej kože a teda slúžil čo najdlhšie.  Skús si pred kúpu všimnúť, či žena nosí skôr zlaté alebo strieborné šperky, resp. čo jej viac pristane. Aj to je totiž dôležitý fakt. Ak majú byť hodinky darček pre ženu, určite by si mal siahať po kvalitnejších kúskoch, ktoré bude nosiť ešte pekných pár rokov. Nezabúdaj, dar by mal byť darovaný hlavne zo srdca, nemusíš kupovať hneď tie najdrahšie. Krásne hodinky do krásnej krabičky, nahodiť milý úsmev a hor sa s darčekom vpred!

foto: pixabay.com

Comments