munich-1220908_960_720

Jazda na kolotoči

Chceš darovať uletený darček? Obdarovať ním môžeš všetky vekové kategórie, pretože bláznivé darčeky nie sú o veku, ale o povahe. Toto určite nesklame. Daruj svojim známym, či deťom jazdu na kolotoči!

Poriadna jazda na kolotoči

Možností je naozaj veľa a nemusí to byť práve cirkus s kolotočmi, ktorý zavítal do tvojho mesta. Buď trochu kreatívny a hľadaj aj v zahraničí v rôznych zábavných parkoch. Európske zábavné parky ponúkajú veľké množstvo atrakcií. Kým zábavné parky nemáme tu na Slovensku alebo v blízkom okolí hľadaj tam. Otvorené bývajú celý deň a užiť si môžeš aj večerné jazdy. Zábavné parky ponúkajú množstvo celodenného vyžitia pre deti aj dospelých.

big-wheel-1479728_960_720

Kolotoče pre deti aj dospelých

Tešia sa im hlavne deti a sú bezpečné, pretože sa krútia pomaly, ale deti majú pocit, akoby v nich leteli. Detské kolotoče sú na kovových farebných na reťaziach, dĺžka jazdy sa pohybuje od 3-5 minút. Na dedinských jarmokoch sa začali objavovať drevené kolotoče, ktoré sú ale určené len deťom do 6 rokov kvôli hmotnosti. Nájdeme ich aj na hradných slávnostiach, či spomínaných jarmokoch a na rôznych kultúrnych podujatiach. Je to veľmi milé vidieť deti aké sú nadšené z pomalej jazdy. Sedadlá sú vyrobené z prúteného košíka, ktorý je zavesený na hrubých lanách, ktoré držia na konštrukcii kolotoča. Príjemné mäkké sedenie je teda vhodné pre menšie deti.

carousel-168125_960_720

Okrem takýchto staro-nových zázrakov nájdete v zábavných parkoch aj krútiace kolotoče na veľkej platni, na ktorých sú postavené detské kone, káčerovia, somáre a iné postavičky na ktoré sa dá posadiť a viesť sa dokola a dokola. Snáď najobľúbenejším kolotočom všetkých čias je reťazovka. Najvyšší nájdeš vo Viedni v zábavnom parku Prater, ktorého výška je až 117 m. Počasie je tiež dôležitý faktor k takýmto jazdám, meteorológovia odporúčajú slnečné počasie, bezvetrie. Pretože v daždi, alebo vo vetre by mohlo dôjsť ku kolízii s vetrom. Ku kolotočom jednoznačne patrí hudba typická pre túto činnosť. Slovenské  i české pesničky -hitovky. Ale kľudne si môžeš pustiť tvoju obľúbenú hudbu zo sluchátok do uší a nebude ťa nik rušiť. Vietor vo vlasoch a samozrejme bezpečnosť je prvoradá, preto sa dobre pripútaj a užite si uletenú jazdu na kolotoči.

foto: pixabay.com

Comments