Tahaky2

Kam skryť ťaháky

Drvivá časť študentov si skúšku alebo písomku nevie predstaviť bez kvalitného ťaháku. Nie každý je ale pri používaní tejto externej pamäte úspešný. Ak neviete ako si ťahák napísať, kam ho ukryť a ako ho bezpečne zlikvidovať máme pre vás overené triky.

V prvom rade nikdy nepoužívajte ťahák, ktorý vytvoril niekto iný. Určite sa v ňom v rozhodujúcej chvíli nedokážete zorientovať tak dobre, ako keby ste si ho urobili vy.  Navyše je dosť možné, že otázka, ktorú budete hľadať v ňom vôbec nebude a tak by ste zbytočne riskovali odhalenie.

Ťaháky napísané na ruku sú síce fajn, ale dajú sa ľahko odhaliť. Navyše na ruku sa zmestí málo textu. Ak vás ale zaskočí písomka na ktorú ste zabudli bude to lepšie ako nič.

Lepšie sú ťaháky napísane na lavici, pretože počas písomky ich zakryjete papierom, kalkulačkou alebo niečím, čo máte povolené nechať na lavici. Dobré je, keď ťahák napíšete ceruzkou a po písomke vygumujete aby ste zahladili stopy.

Papierová verzia ťaháku je ďalším spoľahlivým typom. Niekto píše ťaháky vlastnoručne, ale my skôr odporúčame elektronickú podobu. Klasický a čitateľný font je predsa len istejší ako rukopis, ktorý po sebe možno nebudete vedieť prečítať. Papier s potrebnými informáciami potom môžete schovať pod písomku, prilepiť na nohu alebo na topánku. Vraj sa dá ukryť aj pod hodinky alebo prsteň, ale dostať sa k nemu môže byť dosť nápadné.

K dômyselnejším metóda patrí ťahák na etikete fľaše. Stačí ho prilepiť na vnútornú stranu etikety a fľašu aspoň čiastočne vyprázdniť, aby ste si všetko podstatné mohli prečítať.

tahak

Ďalšou možnosťou je zabezpečiť si priesvitné pero a vložiť doňho papierik s ťahákom. Ak máte pero, ktoré sa nedá rozobrať, nalepte ho z vonkajšej strany lepiacou páskou.

Najlepší ťaháka na matematiku alebo fyziku je kalkulačka. Možnosti sú dve. Buď si vzorce napíšete ceruzkou priamo na kalkulačku, alebo si ich napíšete na vysúvateľný kryt kalkulačku a v prípade potreby ich len vysuniete.

Umiestniť ťahák do peračníku tiež nie je zlá voľba,  ale budete obmedzený veľkosťou.   Stačí ho nalepiť do vnútra peračníka tak, aby zostal pred zrakmi profesorov skrytý.

Vynález, ktorý sa dá považovať za takmer geniálny je ťahák v tvare kruhu pripevnený pripináčikom  na spodku lavice.  Píšte jedným smerom, aby ste mohli papier podľa potreby otáčať.

tahak1

V dnešnej modernej dobe sa ale dá čo to odpísať aj z mobilu. Stačí si ťahák odfotiť alebo si textový súbor skopírovať do mobilu. Použiť sa dá aj mp3 súbor a sluchátko, ktoré ale budete musieť zakamuflovať.

Zaujímavé to môže byť aj s ťahákom pripevneným zicherkou na vnútornej strane saka alebo košele.

Ťahák je ale usvedčujúci dôkaz a byť prichytený pri podvode nie je nič príjemné. Treba sa ho zbaviť. Spláchnuť, rozžuť, vyhodiť z okna, strčiť do kvetináča. Tí, zlomyseľnejší ho môžu strčiť do tašky spolužiaka.

Takže, prajeme veľa šťastia pri skúškach a testoch a pamätajte, hlavne nenápadne!

Za dobre vykonanú prácu a urobenú skúšku si zaslúžite odmenu. Urobte si radosť a vyberte si originálny darček z BananaGifts.sk!

Comments