letters-1219877_960_720

List ako úprimný darček

Dnes sa už príliš nevidia také darčeky ako je napríklad úprimný list. Je to skvelý spôsob, ako vyjadriť nevyslovené city svojej drahej polovičke, povedať ďakujem ľudom, ktorí pre nás veľa urobili, podporiť známych počas ťažkého obdobia. Je to ideálna možnosť pre ľudí, ktorým sa ťažšie vyjadruje slovne.

stamps-1712530_960_720

Nemáš odvahu to povedať? Napíš to!

Pri liste si môžeš presne premyslieť, čo chceš slovami vyjadriť a dať si pozor na to, aby to vyznelo tak ako má. Po rokoch sa list stáva vzácnou spomienkou, ktorá ešte stále dokáže potešiť.  Nehovoriac o tom, že je to perfektný spôsob ako úprimne obdarovať niekoho, s kým nemôžeš byť. Predsa len rukou písaný list zanechá úplne iný dojem ako vyznanie v chatovom okne alebo v mailovej schránke.

rose-889581_960_720

Romantický darček

Nemusí ísť len o veľké vyznania, list je aj skvelým darčekom len tak pre potešenie. Hlavne ženy ocenia romantiku, ktorú list so sebou prináša.
Možností ako urobiť list ešte zaujímavejším je naozaj veľa. Kto si trúfa, môže použiť okrasné druhy písma, ale neodporúča sa list písať na počítači, je to neosobné. Druhy papierov a ich konečný efekt je niekedy oveľa výraznejší ako si myslíš. Môžete ho pokojne vylepšiť parfumom, opatrne opáliť okraje, či dotvoriť roh papiera vlastnou kresbou. Ak píšeš o konkrétnom mieste, období, alebo udalosti, nič nepokazíš, keď priložíš aj fotku.

letters-1219877_960_720

Originálne obálky

Spôsobov, ako oživiť obálku je ešte viac. V papiernictvách sa predávajú najrôznejšie typy obálok, ozdobných lepiacich pások (napr. so vzorom čipky, párty motívmi a pod.), ozdobných etikiet na meno a adresu, a samozrejme, najrôznejšie farby, vzory atď. List môžeš darovať spolu s otváračom na listy, ktorý je praktický a dá sa kúpiť v najrôznejších variantách. Kombinácií je nekonečne a fantázií sa tu hranice nekladú. Tak čo, už vieš komu napíšete prvému?

foto: pixabay.com

Comments