marriage-168831_960_720

Najobľúbenejší darček? Kvety!

Kvetmi nikdy nič nepokazíš. Sú tým najvhodnejším darčekom pre ženy a je jedno či ide o manželku, priateľku, mamu, babku alebo kolegyňu. Nádherná kytica dokáže obvykle “vyžehliť” aj neskorý príchod domov alebo zabudnuté výročie. Je len na tebe (a na veľkosti previnenia) akú veľkú kyticu daruješ.

Povedz to kvetom

Či sa rozhodneš pre jeden druh kvetov, alebo zvolíš veľkú kyticu z viacerých druhov necháme na teba. Aj jedna jediná ruža vie urobiť veľkú radosť. Dôležité je, že je práve od tebe a je darovaná z lásky.

flowers-1325012_960_720

Symbolika kvetov je ale rôzna. Žlté kvety znamenajú žiarlivosť, červené ruže lásku, biele nevinnosť. Ale niekto zase tvrdí, že žlté ruže znamenajú priateľstvo, sedmokrásky lojálnosť a orchidea úctu. Môžeš teda pri výbere dať buď na symboliku, svoj vkus alebo vkus obdarovanej slečny či pani.

Pri kvetinových daroch platí pár pravidiel

Prvé a hlavné pravidlo sa týka počtu kvetov. V kytici by mal byť vždy nepárny počet. Párny počet kvetov sa dáva zosnulým. Ak nechceš svojim darom spôsobiť rozruch a pohoršenie daj si na toto pozor. Pokiaľ ale vlastnoručne natrháš romantické lúčne kvety počet nie je podstatný.

Kvety si z predajne ale odnesieš zabalené v papieri. Ten slúži len na ich ochranu a bezpečnejšiu prepravu. Pri gratulácii ich drž v ľavej ruke a už bez papiera. Pri výbere daj prednosť púčikom pred už rozkvitnutými kvetmi. Púčiky postupne rozkvitnú a dlhšie vydržia.

tulips-708410_960_720

Nemusíš sa obmedzovať len na kvety rezané. Dnes je veľa kvetov aj v kvetináčoch, ktoré nádherne kvitnú a prevoňajú celú izbu. Takýto dar vydrží oveľa dlhšie ako rezaná kytica. Ale pozor, takýto darčk je vhodný len pre členov rodiny a blízkych priateľov, ktorí dávajú prednosť práve takýmto kvetom.

 foto: pixabay.com

 

 

Comments