Skittles vodka

Ako vyrobiť Skittles vodku

Chladné a pochmúrne dni sú už tu a aby človek neupadol do depresie, chcelo by to niečo veselé a farebné. Ideálne celú dúhu, ktorá sa dá vypiť! Populárna Skittles vodka vás nielen zahreje, ale aj rozveselí a bude príjemným spestrením každej párty.  S prípravami by ste mali začať 1-2 dni pred plánovaním požitím Skittles vodky.

Na prípravu potrebujeme:

1,7 l vodky
4-5 veľkých balíčkov Skittles (použi Skittles od nás)
5 prázdnych fliaš
filter na kávu (čisté tričko alebo utierku, jednoducho niečo použiteľné na prefiltrovanie)

Postup:

V prvom rade odporúčame kúpiť kvalitnú vodku a vyhnúť sa tým najlacnejším variantom, aby ste si zážitok zo Skittles vodky zbytočne nepokazili.

Keď máte zvládnutý nákup vodky a Skittles, ďalší postup je veľmi jednoduchý. Stačí cukríky roztriediť podľa farby a každú farbu nasypať do jednej prázdnej fľaše. Cukríky následne zalejeme vodkou.  Pomer je asi 10 cukríkov na 30 ml vodky, ale ak chcete mať sýtejšiu farbu pridajte ešte pár kusov Skittles.

Teraz musíme čakať 1-2 dni, kým sa cukríky rozpustia. Ak chcete proces rozpúšťania dúhy urýchliť, môžete fľašami občas potriasť. Keď sa cukríky rozpustia, zostanú po nich na povrchu biele stopy.  V záverečnej fáze teda musíme vodku prefiltrovať cez filter na kávu.

Potom už nezostáva nič iné, iba vodku naliať späť do fľaše a nechať v chladničke alebo mrazničke. Skittles vodka sa podáva kvalitne vychladená a môže poslúžiť aj ako originálny darček!

A keďže raz vidieť je lepšie ako sto krát počuť (v tomto prípade čítať) pozrite si aj video recept.

 

zdroj: www.pinterest.com

Comments