cigar-1301077_960_720

Neresti – inšpirácia na darček

Pozeráš filmy? Chlap v koženom kresle sa načiahne po cigare, zapáli si ju luxusným zapaľovačom a do druhej ruky vezme pohár s whisky. Alebo žena leží vo veľkej posteli s kopou malých vankúšikov, pozerá svoj obľúbený seriál a vedľa nej otvorená čokoládová bonboniéra a horúca káva na stolíku. Toto všetko je luxus „a la Hollywood“.

Čokoláda pre fajnšmekrov

Každý máme nejaké neresti - čokolády, cigarety, cigary, alkohol, káva. Ak poznáš tú oslávencovu môžeš mu podobnú chvíľku  takéhoto luxusu dopriať. Výber čokolád je veľký a v špecializovaných predajniach nájdeš čokolády  z rôznych končín sveta – Kolumbia, Ekvádor, Francúzsko, Pobrežie Slonoviny a v tých najlepších kvalitách, z čistého kakaa bez zbytočných prímesí. Nájdeš aj malé čokoládovne, kde ti urobia čokoládu podľa tvojho želania – s venovaním, obrázkom, s orieškami, hrozienkami, horkú aj mliečnu. Stačí si vybrať alebo sa rozhodnúť, na čo máš ty a hlavne oslávenec chuť.

cocoa-1659840_960_720

Káva, cigarety a iné závislosti

Tabatierka s menom oslávenca, alebo venovaním, humidory (špeciálna krabica na cigary), rôzne druhý popolníkov a zapaľovačov, od vtipných, cez solídne až po luxusné nájdeš v každej lepšej predajni tabaku. Aj stojan na víno alebo vedierko na chladenie šampanského spolu s fľašou kvalitného vína môžu byť vhodným darčekom. Rovnako ako vtipný otvárač na fľašky alebo ploskačka s menom oslávenca.

Pre závislákov na kofeíne nie je lepší darček ako kvalitná káva. Balíček pravej brazílskej, kostarickej, kenskej (alebo inej) pomletej kávy rozvonia celý byt a chuť na kávu dostaneš aj ty a vlastne každý, kto kto zacíti arómu kávy. Ak chceš darovať tú naj kávu na svete, vychvaľovanú všetkými odborníkmi, poobzerajte sa po cibetkovej káve.

coffee-1198272_960_720

foto:pixabay.com

Comments