ovocny darcek

Ovocie ako originálny darček

Premýšľaš nad skvelým zdravým darčekom, ktorým potešíš deti aj dospelých? Čo tak inšpirovať sa v záhrade alebo v zelovoci? Možno to znie zvláštne, ale aj tam nájdeš veľa originálnych darčekov.

Ak chceš darček pre priateľku skús napríklad premeniť ovocie na dočasné šperky. Máte doma skvelú úrodu malín, jahôd alebo zásobu brusníc? Navleč ich na krátku niť a vytvor náhrdelník alebo náramok. Je to zdravší upgrade známych cukríkov na špagáte. Každá žena sa takémuto darčeku poteší a ty budeš mať plusové body za originalitu a ručné práce.

maliny

Ovocie sa však dá pri darčekových inšpiráciách využiť aj inak. Rodičov alebo starých rodičov iste poteší nakrájané a krásne zabalené v dobrom náleve. Nestarnúcou klasikou je aj nejaké to tekuté ovocie – domáca pálenka z rozličných druhov ovocia. Za zmienku stojí aj darček v podobe kvalitného domáceho džemu alebo omáčky z ovocia či zeleniny spojeného s kvalitným alkoholom. Predáva sa napríklad pod názvom Gentle Jam.

Ak chceš darovať zároveň moment očakávania, dobrým nápadom je venovať malý stromček plodiaci nejaký druh exotického ovocia. Možno to ešte pár rokov potrvá, ale odmenou za čakanie bude krásne ovocie vypestované s láskou.

citronovnik

A samozrejme darovať môžeš aj ovocnú kyticu, ktoré sa stále tešia obrovskej popularite. Síce dlho nevydržia, ale ak má oslávenec alergiu na peľ určite sa jej poteší viac, ako tej klasickej s kvetmi.

Comments