kickboxer-1561793_960_720

Permanentka do posilňovne ako darček

Chystáš sa na oslavu narodenín kamošky alebo známeho, ktorý stále rozpráva o tom, že by rada začala cvičiť, ale nevie sa akosi odhodlať? V tom prípade nemusíš dlho premýšľať o vhodnom darčeku. Ak si si istý, že  to naozaj chce, len ešte potrebuje nakopnúť, môžeš byť nápomocný.

fitness-1677212_960_720

Permanentka dokáže človeka nakopnúť

Vhodným darčekom v tomto prípade by mohla byť permanentka do posilňovne. Nikto nepovedal, že hneď musíš kupovať permanentku na pol roka. Stačí, že kúpiš na jeden mesiac a potom sa uvidí. Najlepšie ale bude, ak začnete chodiť do fitka spolu. Vo dvojici alebo v skupine to predsa len ide ľahšie. Dosť často sa stáva, že ľudia odmietnu posilňovňu iba z prostého dôvodu: hanbia sa a boja, že ak tam prídu, budú ostatným, viac skúseným na smiech. Posilňovňa je perfektný darček pre tých, ktorí chcú urobiť niečo pre svoje zdravie a fyzická kondícia im nie je ľahostajná. V súčasnosti je už trochu ľahšie žiť takýmto zdravým spôsobom života, pretože všade naokolo vidíme dostatok motivácie, fotky „pred a po“ cvičení, ktoré nám ukazujú, čo všetko sa dá dokázať so svojim telom ak človek skutočne chce.

barbell-1839087_960_720

Darček v podobe permanentky do posilňovne si vyber iba v tom prípade, že ide o človeka, ktorého skutočne dobre poznáš.  Tento darček totiž môže dať tomu človeku pocítiť, že s ním nie je niečo v poriadku a že ho nútiš niečo meniť. Preto sa odporúča podarovať niečo také ľuďom, ktorí týmto žijú, alebo po tom túžia.

Pomôcky na cvičenie

Ďalšou (a aj lacnejšou) variantou je podarovať niečo menšie a to človeku, ktorý už napríklad začal cvičiť, ale ešte mu chýbajú nejaké tie pomôcky. Hovoríme napríklad o švihadle s počítadlom, podložke na jógu, kettlebell a pod. Švihadlo samo o sebe je výborným spôsobom, ako si zlepšiť kondíciu. A povedzme si pravdu, komu by sa chcelo počítať počet výskokov?

kickboxer-1561793_960_720

Ďalším typom, už o dosť drahším, sú hodinky, ktoré sú schopné merať pulz, počet prejdených kilometrov a aj orientačne ukázať, koľko kalórií sme spálili. Na tieto hodinky si ale musíte pripraviť viac peňazí. Takýto darček sa hodí aj cyklistom, bežcom, či človeku, ktorý chce mať prehľad o tom, koľko za deň spálil pri rôznych činnostiach. Túto „hračku“ si zaručene zamiluje každý.

 foto: pixabay.com

Comments