ploskacky

Ploskačka – Svätý Grál pre každého kamaráta

Asi akýkoľvek darček pre kamaráta bol vždy nejako spájaný s alkoholom. Stačilo kúpiť pár fľašiek, nejaké jedlo a môže sa vyraziť na party! Premýšľal si, že by si mohol vyniknúť niečím iným ako je tradičná fľaša šampanského a vyskúšať originálny darček? Čo tak stará známa ploskačka?

Termín  ploskačka všetci poznáme prevažne z filmov, v ktorých si najväčší bossovia usrkávajú lahodný likér a vyzerajú ako ostrieľaný muži. Aj vďaka takýmto scénam sa ploskačky stali trendom, ktorý navodzuje určitý „classy“ štýl. Avšak tieto nádoby boli známe už v dobách divokého západu, kedy si dobrodruhovia, vojaci či kovboji nemohli niesť so sebou celú a hlavne krehkú fľašu whisky. Museli sa uskromniť s niečím menším, praktickejším a odolnejším. Odvtedy prebehla ploskačka mnohými zmenami a stala sa akýmsi symbolom dospelosti.

ploskacky

Štandardné ploskačky sú vyrobené z nerezovej ocele. Poväčšine má takú veľkosť aby sa zmestila pohodlne do náprsného vrecka. Môže mať obyčajné krútiace sa viečko, ale taktiež sa vyrábajú so špeciálnymi uzávermi, kedy stačí len odistiť západku a vytiahnuť vrchnák.

ploskacka kanistr

Hoci môžete do ploskačky naliať prakticky čokoľvek, odporúča sa napĺňať len exkluzívnymi alkoholickými nápojmi. Za žiadnych okolností do nej nenalievajte tekuté kyseliny ako sú sirupy či ovocné šťavy. Ploskačka by mohla napáchnuť pozostatkami zo štiav a veľmi ťažko by sa už dala vyčistiť. Štandardne sa do nej nalieva whisky alebo tradičný írsky likér, avšak ploskačke neuškodí ani vodka či dobrá pálenka.

Comments