Mathmos

Poznáte značku Mathmos ?

Spoločnosť Mathmos založil a preslávil Edward Craven  – Walker  tým, že v  roku 1963 vynašiel lávovú lampu.  Tento excentrický britský vynálezca a podnikateľ sa inšpiroval dizajnom časovača na vajíčka, ktorý videl v krčme Dorset.

Prvé lampy, ktoré sa začali predávať v rokoch 1963 a 1964 boli modely Astro a Astro baby a stali sa okamžite hitom 60. rokov a v Británií sa vyrábajú nepretržite až do dnes.  Objavili sa aj v kultových televíznych seriáloch  “Prisoner” a “Dr.Who”. Nasledoval model Telstar v tvare rakety, ktorý bol reakciou na horlivé objavovanie vesmíru, ktoré zúrilo v 60. rokoch.

astrobaby_lava_lamp_main_violet_red     telstar_rocket_lava_lamp_main

Jedinečný Mathmos vzorec a ručné plnenie fliaš zabezpečujú priezračnú kvapalinu, dlhý život fľaše a najlepšie formácie tvaru lávy. Každý jeden výrobok je preskúšaný a testovaný aby spoločnosť Mathmos mohla svoje lávové lampy prehlásiť za najkvalitnejšie na svete.

Okrem lávových lámp Mathmos ponúka aj patentované svietidlá, ktoré navrhujú ich vlastní, ale aj externí mimoriadne nadaní dizajnéri ako Ross Lovegrov, Shin a Tomoko Azumi, El Ultimo Grit a Tado.

V našej ponuke nájdete prenosné svetlo Bump a svietidlo Blimp.

prenosn_svetlo_mathmos     mathmos-blimp

Prenosné svetlo  Mathmos Bump Lantern je vodeodolné, takže okrem interiéru sa hodí aj na záhradnú párty pri bazéne.  Vybrať si môžete so štyroch nastavení osvetlenia – biele alebo farbu meniace svetlo.  Po úplnom nabití bude toto elegantne vyzerajúce svetlo fungovať až 6 hodín.

Svietidlo Mathmos Blimp je vyrobené z kvalitného fúkaného skla. Vďaka minimalistickému dizajnu decentne doplní váš interiér. Izbu osvetlí postupne sa meniacim farebným spektrom.

Na záver si pozrite, ako sa tieto slávne britské lávové lampy vyrábajú:

Všetky produkty značky Mathmos sú dokonalým doplnkom do vašej domácnosti, ale aj originálnym darčekom pre vašich priateľov.

Comments