gpo-746-button_b

Retro darčeky

Síce nie sme včerajší,  ale asi si každý z nás všimol akúsi renesanciu trendov minulých. Zrazu je všetko retro alebo vintage. Letí ošúchanosť a starý štýl dávnych rokov sa znova vracia do módy. Nechajme sa teda inšpirovať a využime dobrý vkus našich babičiek aj pri hľadaní originálnych darčekov.

Potešilo by otca históriou dýchajúce rádio s gombíkmi alebo starožitný telefón s číselníkom a ťažkým slúchadlom? Bez problémov ho zoženieš nielen v antikvariátoch s dávno nepoužívanými a pokazenými vecami. Môžeš si spraviť príjemný víkend a vybehnúť na burzu starožitností, ktoré sa pravidelne konajú na námestiach, v historických uličkách miest alebo na nádvoriach našich hradov či zámkov. Ak chceš niečo modernejšie ale originálne potom je tu retro slúchadlo. Jednoducho ho pripojíš k smartphonu a môžeš volať ako tvoja babka kedysi.

retro-sluchatko-cervene

Chlapa by mohla zaujať starožitne pôsobiaca sada na holenie so širokým štetcom a kompletným príslušenstvom vrátane britvy. Také tradičné oholenie dnes vo vychytených salónoch stojí často nehorázne peniaze. Alebo objavíš správne vyblednutého motýlika akoby vytiahnutého zo šatníka prastarého otca. Odlož ho. Na najbližšej svadbe budete in.

Ako štýlová dekorácia do bytu poslúži retro budík, nástenné hodiny alebo pár plagátov na stenu s vintage motívom. Do kuchyne alebo jedálne zasa dóza na čaj alebo kávu s hrnčekmi akoby z minulého storočia.

Nebol si ešte na zraze majiteľov veteránov? Nevieš o čo prichádzaš. Tí najvernejší nadšenci prídu aj adekvátne oblečení. Veď v dobe internetu nie je problém zohnať šaty alebo topánky, náramok, prívesok či iné doplnky v modernom vintage prevedení. Že to znie trocha ako paradox, moderný a vintage v jednej vete? A čo ešte len retro prúžkové plavky ako vystrihnuté z pohľadnice 20-tych rokov minulého storočia? Žeby boli najhorúcejším hitom najbližšieho leta?

 total-cost-of-car-ownership1-1024x814

 

Comments