bridal-636018_960_720

Svadobný dar – darček alebo peniaze?

Mnohí z vás, ktorí ste pozvaní na svadbu a aj k svadobnému stolu si lámete hlavu nad tým, či darovať mladomanželom niečo materiálne alebo im darovať peniaze. V prvom rade je potrebné povedať, že neexistuje univerzálna rada, s ktorou by si pochodil na každej svadbe. Veľa závisí aj od toho, ako blízko k sebe máte, či už k neveste alebo k ženíchovi.

bridal-636018_960_720

Peniaze alebo darček?

V súčasnosti je svadba a svadobná hostina dosť nákladnou záležitosťou, preto sa iste nevesta i ženích potešia finančnému daru. Neplatí to ale u všetkých. Ak patríš k tým najbližším nevesty alebo ženícha, pravdepodobne budeš vedieť, ako si zariaďujú bývanie, aká farba u nich prevláda a čo im ešte chýba. V takomto prípade môžete pokojne vybrať originálny darček, ktorým ich iste potešíš.

Možnosťou je darovať aj niečo medzi materiálnym darčekom a peniazmi, teda darovať určitú čiastku peňazí a nejaký menší milý darček k tomu. Akú drobnosť by si mohol v tomto prípade teda darovať? Dáme ti niekoľko tipov.

wedding-1760024_960_720

Tipy na darčeky pre mladomanželov

Kniha Kronika života – do kroniky života môžeš zapísať udalosti zo života, zachytiť v nej výnimočné okamihy a ľudí, ktorí sú manželom blízki. Miesta, na ktoré chcete s láskou spomínať, úspechy, na ktoré ste pyšní, rôzne myšlienky a vlastne všetko, čo vy sami chcete.

Nástenné hodiny s rámčekmi na fotografie – krásne a elegantne vyzerajúce hodiny s fotorámčekmi, do ktorých si manželia postupne sami pridajú fotky partnera, detí, či priateľov a rodičov. Milý darček, ktorý poteší každého.

Pokladnička pre páry – manželská pokladnička v podobe dvoch prasiatok, ktoré sú postavené na sebe. Malé vrchné prasiatko je pre muža a spodné veľké pre ženu.

pokladicka-pre-pary_1

Drevená krabička na vína – vyzerá dobre a mladomanželia ju iste po svadbe využijú. Veď kam dajú všetok alkohol, ktorý sa na svadbe nevypije?

Dúfame, že sme ti v tvojom „predsvadobnom trápení“ trochu pomohli a že už máš predstavu, čo mladomanželom daruješ. Hlavné ale je, že sa budeš tešiť spolu s nimi z ich krásneho dňa a výborne sa zabavíte na svadobnej hostine.

obrázky: pixabay.com

Comments