tanec

Tanec

Máš radosť z pohybu a rádi by si ho doprial aj ľuďom okolo seba? Nechceš však kupovať permanentku do fitka alebo nútiť najbližších k prechádzkam či náročnejším túram? Dá sa to aj príjemnejšie – tancom. Ladným pohybom dokonca spálime viac kalórií a ešte nás to aj baví.

Niekedy sa stane, že aj sami by sme sa chceli prinútiť k väčšiemu pohybu. Ak túžiš po príťažlivej vypracovanej postave, ale zároveň sa nechceš dlho trápiť s namáhavým cvičením, tanec je presne pre teba. Stiahni so sebou aj priateľky a prihláste sa na kurz salsy, tanga, exotického flamenca alebo u nás netypické, brušné tance. Pri troche odvahy môžete skúsiť aj pole dance, ktorý je aj v našich končinách čím ďalej obľúbenejší. Tanečný kurz je skvelý darček pre priateľku.

tango

V prípade, že si si dala novoročné predsavzatie rozhýbať partnera, bolo by dobré začať opatrne a postupne. Príjemným začiatkom by mohol byť spoločne absolvovaný ples (alebo niekoľko) kde dobrú večeru spolu poctivo vytancujete na parkete.

Tanec ako pohybová aktivita sa dá nenúteným spôsobom aplikovať aj na deti. Dobrý pohybový základ im dáš, ak ich prihlásiš na spoločenské či ľudové tance, step, balet alebo iné pravidelné tanečné hodiny.

Niekomu stačí sa na ladné pohyby len pozerať. Potom je tu varianta poňať tanec ako zámienku ísť na kultúru. Má o pár dní tvoja mama narodeniny a vieš, že rada chodí do divadla? Spojte jedno s druhým a zoberte ju na balet. Krásne kostýmy, podmanivá hudba a majstrovské tanečné výkony profesionálov úžasne umocnia zážitok. Sestra alebo kamarátka majú záľubu v sledovaní spoločenských tancov alebo tancov na ľade? Vyberte sa spolu napríklad na majstrovstvá Slovenska. Či na tanečnom parkete alebo na ľade, šikovné kúsky trénovaných tanečníkov budete iste sledovať so zatajeným dychom.

balet

Ak predsa všetko zlyhá, tanec si môžeš užiť aj v pohodlí domova. Nič nie je jednoduchšie ako sa zababušiť do deky a pustiť si rokmi osvedčený Hriešny tanec alebo niektorý zo známych muzikálov. Napomádovaný Travolta alebo rozbláznení Rebelové vedia navodiť tú správnu náladu aj u teba doma. Veď prečo si nedarovať občas aj takúto domácu pohodu?

Comments