hawaii_pinterest_2

Tipy na tematické párty

Každá párty je dobrá, ale tie tematické majú v sebe ešte niečo navyše. Potrebná je totiž dôkladná príprava a nehovoríme iba o výzdobe. Každý pozvaný si musí vymyslieť tematický kostým a neraz sa pustiť aj do handmade. Aké sú najobľúbenejšie tematické párty a ako sa na ne pripraviť?

 

Hippies párty

Oldies, retro a hippies nikdy nevyjde z módy a takéto párty budeme milovať navždy. Vystrojiť sa hippies párty nie je našťastie nič zložité, pretože ako je známe móda sa vracia. Zvonové nohavice, dlhé sukne, tuniky, košele, batikované tričká a kvety to je ten správny outfit na párty. Zabúdať netreba ani doplnky. Tie musia byť výrazné a hlavne ich musí byť veľa – prstene, veľké náušnice, dlhé aj krátke korále, “lenonky”, čelenky s kvetmi, topánky na platforme a podobne.

hippie_pinterest_2

Hostiteľ/organizátor sa ale musí postarať aj o výzdobu. Základom je určite lávová lampa, ktorá je symbolom 70. rokov. Potom už to nebude nič náročné. Stačí pár balónov, bublifukov, girlandy s nápisom Peace & Love, All you need is Love, s kvietkami srdiečkami a podobnými mierumilovnými záležitosťami. Hudba je úplne jasná - Doors, Sex pistols, ABBA, The Who, Janis Joplin, Jimi Hendrix a kľudne aj Marika Gombitová či Bee Gees.

hippie_pinterest

 

Hollywood párty

Ani z Hollywood párty to nebude nič náročné. Je jasné, že nesmie chýbať červený koberec, pretože na ten sa tešia všetky hviezdy strieborného plátna.  Môžeš si aj bližšie špecifikovať tému párty a zamerať sa filmy Quentina Tarantina, československé filmy, animáky alebo bondovky.

hollywood_pinterst1

Od toho sa potom odvíjajú aj  kostýmy a výzdoba. Kto by ale nechcel byť aspoň na jeden večer James Bond, Terminátor alebo Cat Woman? Určite by ale nemali chýbať kamery, paparazzovia a samozrejme plátno na ktorom sa budú premietať hollywoodske filmy. Ani s hudbou nebude problém – vyber najslávnejšie soundtacky alebo hudbu s filmu, ktorý je témou párty.

 

hollywood_pinterst

Hawaii párty

More, slnko, kokosové orechy a slamené sukne a kvetinové košele. Asi tak nejako vyzerá tematická Hawaii párty. Ak je to aspoň trochu možné, skús premeniť svoju záhradu alebo balkón na mini pláž s pieskom, lehátkami a morom (alebo bazénom so slanou vodu). Kostými sú jasné – slamená sukňa, podprsenka s kokosových orechov, kvety okolo krku aj na hlave.

hawaii_pinterest_1

Ako výzdoba sú ideálne Tiki totemi a nápisy Aloha, farebné lampióny a iné veselé dekorácie ako sú nafukovacie palmy a papagáje. Ak máš doma živého samozrejme ho zober na párty so sebou.  Zabudnúť nesmieme ani na lahodné miešané drikny a kopu exotického ovocia. Po niekoľkých drinkoch si môžete pustiť hudbu a vyskúšať limbo tanec.

hawaii_pinterest_2

Tematická párty nie je len skvelou zábavou ale môže byť aj skvelý darček k narodeninám. Prekvap svojho kamaráta alebo kamarátku a zorganizuj jedinečnú oslavu!

hawaii_pinterest

zdroj obrázkov: pinterest.com

Comments