Triky proti opici1

Triky proti opici

Piť, či nepiť? To je otázka, ktorú musí občas riešiť každý z nás. Mnohí sa rozhodnú pre piť, veď príležitostný pohárik nikoho nezabije. Čo ale s dôsledkami prehýrenej noci, ktoré sa objavia na druhý deň? Poradíme vám!

V prvom rade nikdy nevybíjajte klin klinom, ani klin kávou. Káva spôsobí, že vaše telo ešte viac dehydrujete.  Ak je váš žalúdok v stave schopnom príjmať potravu, doprajte mu surovú kapustu alebo kel. Táto zelenina pomôže pečeni zbaviť sa alkoholu a zregeneruje sliznicu žalúdka a čriev. Pomôžu vám aj raňajky pripravené z vajíčok, napríklad taká kvalitne pripravená omeleta vám určite spraví dobre.

Ak preferujete tekutú stravu, odporúčame banánový kokteil, ktorý vám doplní draslík. Pripravíte si ho z roztlačeného banánu, pol šálky mlieka a lyžice medu.

Ak váš žalúdok znesie iba tekutinu potom siahnite po rozmarínovom alebo harmančekovom čaji. Rozmarínový zmierňuje bolesti hlavy, čo sa určite hodí. Harmančekový čaj upokojuje sliznicu žalúdka a čriev. Na škodu nebude ani džús s obsahom vitamínu C, ktorý vám dodá stratenú energiu.

Samozrejme pomôže aj ranná sprcha a prechádzka, aby ste sa nadýchali čerstvého vzduchu. Samozrejme je dobré piť veľa vody aj predtým, než si ľahnete spať.

Ale lepšie ako zápasiť s takýmito stavmi je im predchádzať. Ak sa už rozhodnete vypiť si, tak určite nie na prázdny žalúdok. Najedený znesiete viac alkoholu a ráno sa vyhnete silnej opici.

Príjemné ráno určite nezažijete, ak to preženiete so šampanským, červeným vínom alebo tmavými alkoholickými nápojmi.  Ak už ste fanúšikom whiskey či rumu určite siahnite po kvalitnom alkohole. Stále platí, že ak sa chcete vyhnúť bolestiam hlavy a nevoľnosti treba piť veľa NEALKOHOLICKÝCH tekutín nielen ráno, ale aj večer počas nespútanej párty, kde sa alkohol leje potokom.

Teraz už viete, ako sa ubrániť nepríjemným následkom. Takže hor sa na párty a nezabudnite na párty doplnky a originálne darčeky pre organizátora alebo oslávenca!

Comments