usmev

Úsmev ako dar

Jedno židovské príslovie hovorí „Neotváraj obchod, keď sa nevieš usmievať!“. Nemusí sa to však vždy vzťahovať len na začínajúcich podnikateľov. Úsmev aj smiech sú predsa krásne veci. Predovšetkým, ak sú darované úprimne. Keby sa ľudia na seba viac usmievali razom by bolo na svete menej hádok a oveľa viac priateľov. Veď keď sa na nás niekto usmeje hneď máme slnečnejší deň a lepšiu náladu. Posúvajme teda tento všeliek ďalej a tak často ako sa len dá. Veď úsmev je originálny darček, ktorý môžeme venovať každý deň.

usmev1

accrareport.com

Úsmevom dávate okoliu najavo, že ste pozitívne naladená, otvorená a priateľská povaha, ktorá život berie s nadhľadom. Neberte sa príliš vážne a usmievajte sa na každého! Aj na tých večne zachmúrených či nepríjemných. Je to vlastne aj spôsob obrany a negatívneho človeka tak úplne odzbrojíte. Zároveň si tak zvýšite vlastnú sebadôveru a budete sa cítiť o to pohodlnejšie a príjemnejšie. Úsmev vraj dokonca posilňuje imunitu a to už je teda seriózny dôvod prečo si ho (aj iným) často predpisovať.

Samostatnou kapitolou je svet písomnej komunikácie. Poznáte to, dnes také obľúbené maily, facebooky, twitery a pod. Veľmi rýchlo sme si na ne zvykli. Používate tiež známe tváričky, tzv. smajlíky (z ang. Smile – úsmev, usmievať sa)? Vieme nimi vyjadriť tú správnu emóciu a viac priblížiť zmysel písaného slova. Nezabúdajme však, že nikdy úplne nenahradia skutočný úsmev darovaný zo srdca a venovaný tej správnej osobe.

smile

 quotesgram.com

Usmievať sa nemusíme len ústami. Jeden z najkrajších je aj ten, ktorý vidíme na očiach. Koľkokrát majstri pera opisovali na svojich múzach usmievavé alebo smejúce sa oči. Nežné metafory nikdy nevyjdú z módy.

Usmievať sa a smiať má mnoho nesporných výhod a pozitívnych účinkov. Nezabúdajte teda, že „Úúúsmev – nie je žiadna šifra, je to malá výhra líííc… Úúúsmev – skús ho ďalej prihrať, oblúčikom do ulíííc…“

Comments