heart-1280525_960_720

Vonné sviečky ako darček

Vonné sviečky prinášajú pokoj, radosť a luxus na konci náročného dňa. Dokážu do domu priniesť atmosféru jari, jesene, zimy či leta. Stačí si len vybrať vôňu.

candles-627139_960_720

Voňavý darček

Je na tebe či si vyberieš vanilkovú či škoricovú vôňu, ktorá ti do domu vdýchne vianočnú atmosféru alebo naopak, siahneš po kvetinových vôňach, ktoré vnesú závan jari do každej miestnosti. Aromatické sviečky dokážu svojou upokojujúcou vôňou liečiť a používajú sa ako súčasť relaxačných rituálov. Vonné sviečky v skutočnosti uvoľňujú negatívne ióny. Keď  sviečka horí, uvoľňuje malé čiastočky vody, cez ktoré sa ióny šíria do miestnosti. Podobný efekt nastáva, keď si v lese alebo v prírode.

candles-167660_960_720

Pre lepšiu koncentráciu

Vedel s, že vonná sviečka ti môže pomôcť pri sústredení? Ak použiješ vôňu rozmarínu alebo eukalyptu, pomôže ti zamerať sa lepšie na náročnú prácu alebo štúdium. Silná vôňa rozmarínu podporí dokonca aj tvoju pamäť. Teraz už vieš akým darčekom potešíte študenta alebo ťažko pracujúceho človeka. Pre stimuláciu pocitu pokoja a radosti je vhodná vôňa levandule a ruže.

foto: pixabay.com

Comments