6fcfc28985e0ae9f035dab7fcd44c2ed

Vyrob si jahodovú vodku s bazalkou !

Leto, párty a vlastnoručne vyrobená jahodová vodka! Vďaka nej môžeš namiešať originálne koktaily na párty, ktoré si ešte nikdy neochutnal alebo ss ňou môžeš vylepšiť aj milkshake alebo mamin koláč.

Čo budeš potrebovať?

  • čerstvé jahody bez stopky
  • čerstvé bazalkové listy
  • vodku, ale kvalitnú
  • uzatvárateľnú sklenenú nádobu – napríklad zaváraninovú fľašu

Bez názvu

Ako postupovať?

Jahody nakrájaj na plátky a vkladaj ich do pripraveného pohára. Nezabudni sem-tam medzi jahody pridať aj list bazalky. Nejdeš zavárať, takže jahody do pohára veľmi netlač, naukladaj ich asi 2 cm pod jeho okraj.

Nepreháňaj to ani z bazalkou, na 1/2 l vodky bohate stačia 4 listy. Keď máš v pohári jahody a bazalku príde na rad hlavná hviezda a to je vodka, ktorú doleješ do pohára. Pohár potom dobre zavri a pretrep.

Potom prichádza asi tá najnáročnejšia časť – pohár z vodkou odlož na tmavé a chladné miesto ako je napríklad pivnica a nechaj ju tam minimálne 3 dni. Budú to asi dlhé 3 dni ale počkať sa určite oplatí.

Po tomto času vodku zlej do čistej nádoby a skladovať ju môžeš aj rok, ale úprimne pochybujeme že tak dlho vydrží nedotknutá.

Ako ju využiť?

Samozrejme ju môžeš vypiť ale výborná je ako súčasť miešaných drinkov, takže popusti uzdu fantázií a vymysli nový letný koktail. Vylepšiť ňou môžeš aj domácu zmrzlinu alebo jahodový shake. V nestráženej chvíli môžeš pridať poldeci aj do krému na pripravovaný koláč alebo tortu. Babkin dezert tak bude mať úplne iný šmrnc.    Okrem jahodovej vodky s bazalkou si môžeš vyrobiť aj akúkoľvek inú  vodku – uhorkovú, malinovú, marhuľovú alebo bylinkovú.

Bez názvu1

zdroj : pinterest.com

Comments