alkoholové želé

Vyrobte si alkoholové želé!

Premýšľate nad originálnym spôsobom ako privítať  vašich hostí ? Máme pre vás prípitok, ktorý bude hviezdou večera – jelly shots! Rovnako ako originálne darčeky pre hostiteľa či oslávenca!

Jelly shots si môžete jednoducho pripraviť doma. Potrebujete hlavne želé a váš obľúbený drink. Želé panáky sa dajú pripraviť z tvrdého alkoholu, piva či sektu. Výborné sú kombinácie ovocného džúsu a vodky alebo ginu. Bez obáv môžete do nápoja pridať aj cukor.

Želé môžete naliať do klasických poldecákov a vyjedať lyžičkou, nakrájať ho na kocky alebo použiť formu na ľad. Fantázií sa medze nekladú a my veríme, že vymyslíte mnoho ďalších spôsobov prezentácie.

Samozrejme vám ponúkneme aj inšpiráciu v podobe receptov na alkoholové želé. Ale pozor, účinky prichádzajú síce pomalšie, ale o to zákernejšie :)

Mojito želéMojito želé

Na prípravu budeme potrebovať:
8 cl bieleho rumu
4 lyžičky trstinového cukru
250 ml perlivej vody
Čerstvú mätu
1 limetku
Želatínu

Prípravu je potrebné urobiť aspoň hodinu vopred. To znamená, že v pohári alebo v miske zmiešame rum, trstinový cukor, šťavu z jednej limetky a pár listov mäty. Zmes dôkladne premiešame aby sa uvoľnila aróma. Necháme hodinu odstáť a následne precedíme základ drinku cez sitko, aby sme získali iba čistú tekutinu, ktorú zmiešame s perlivou vodou. Nakoniec pripravíme želatínu podľa návodu na obale a zmiešame s mojitom. Zmes nalejeme do formy na ľad a necháme vytuhnúť pri izbovej teplote. Potom ju presunieme do chladničky aby bol drink vychladený ako sa patrí. Pred podávaním zmes z formy vyklopíme.

 

Želé z grepu a ginu

Na prípravu budeme potrebovať:
Červené grepy (alebo grepový džús) 200 ml
Želé (ideálne s obsahom karagenanu a karubinu aby bolo želé číre)grepové želé
100 ml Ginu
1 lyžičku cukru

Do hrnca nalejeme 200 ml šťavy z grepov alebo džús. Pridáme lyžičku cukru a balíček želé. Za stáleho miešania privedieme zmes do varu a varíme asi 1 minútu. Hrniec odstavíme zo šporáku a prilejeme 100 ml ginu. Zmes premiešame na nalejeme na plech vystlaný potravinárskou fóliou. Želé necháme stuhnúť a nakrájame na ľubovoľné tvary.

Recept je možné upraviť a kombinovať rôzne ovocné šťavy s akýmkoľvek alkoholom.

Prajeme veľa zábavy a veselých zážitkov s Jelly Shots aj darčekmi z BananaGifts.sk!

Comments