Hry na papieri

Zabi nudu s papierom a perom!

Aby si zahnal nudu v škole alebo v práci je najľahšie vytiahnuť smartphone, tablet alebo iný technický zázrak. Lenže aj to ťa časom omrzí. Navyše baterka má obmedzenú životnosť a nie každá prednášková miestnosť je vybavená dostatočným počtom zásuviek. Zaspomínaj na staré dobré časy, vytiahni papier a pero zahraj si so spolusediacim napríklad piškvorky.

Hry so slovíčkami

Napíš čo najviac slov

Ale nie hocijakých! Musíte si stanoviť pravidlá. Napríklad budeš písať slová, ktoré začínajú rovnakým písmenom a majú aj rovnaký počet písmen – C5 – Cesto, Celok. Alebo slová, ktoré sa rovnako čítajú odzadu aj spredu (krk, ťahať). Logicky vyhrá ten, kto napíše najviac slov.

Vymysli príbeh

Napíš čo najdlhší príbeh! Má to ale jeden háčik. Všetky slová musia začínať rovnakým písmenom. Ak ti to príde náročné, dohodnite si 4-5 písmen ktorými budú slová začínať. Teraz sa ukáže tvoja kreativita a fantázia!

Klasické hry

Piškvorky

Pozná ich asi každý, ale pripomenúť si pravidlá nie je na škodu. Piškvorky sa hrajú na štvorčekovom papieri, takže plocha je prakticky neobmedzená.  Určené sú pre dvoch hráčov. Jeden bude kresliť krúžku a jeden krížiky. Vyhrá ten, ktorému sa skôr podarí zakresliť 5 symbolov v jednej línií. Je jedno či vodorovne, zvislo alebo krížom.

piškvorky

Lode

Klasická hra pre dvoch hráčov ku ktorej potrebuješ len pero a papier. Ideálny je štvorčekový papier 10×10 políčok. Ty aj tvoj súper si nakreslite do poľa lode, samozrejme tak, aby to ten druhý nevidel. Čln bude zaberať 2 políčka, ponorka 3, bojová loď 4 a krížnik 5. Tvar a orientáciu lodí si už dohodnite samy. A potom už po sebe môžete strieľať súradnice. Napríklad A4, B8, C10 atď. Vyhráva ten, kto prvý zlikviduje všetky lode súpera.

lode

Vedel si, že piškvorky a mnohé iné spoločenské hry majú aj alkoholovú verziu? Najlepšie alkoholové hry a originálne darčeky nájdeš na BananaGifts.sk!

zdroje: www.sk.wikipedia.orgwww.festahumenne.szm.com

Comments